Zeynep Tosun Sonbahar/Kış’16

Demi-couture’n öne geçtiği ve tüm tasarımcıların korkulu rüyası olmaya başlayan bu dönemlerde geleneklerimize, kültürel ağırlıklarımıza dönüyoruz. Artık el yapımı her ürüne Avrupa’dan Anadolu’ya her yerde ulaşabiliyoruz. Ancak Avrupa’nın klişeleşmiş ürünlerine yüz bimlerce avro vermek yerine,Doğunun ücra köşelerinde ki el işçiliği yüksek ürünlere daha uyguna ulaşabiliyoruz. Çünkü artık alışveriş yaparken duygusal düşünüyoruz,benliklerimizi,kaybolmaya yüz tutmuş hikayelerimizi arıyoruz.

Yeşilin hasreti, mavinin çiçekle buluştuğu yerde heyecanı, umudu ve göze almışlığı simgelediği rengarenk Anadolu Zeynep Tosun tarafından yeniden yorumlanmış.

Anadolu’da ‘Aba’ olarak adlandırılan büyük yakalı ceket ve yelek tasarımları boncuk işlemeleriyle günümüze uyarlanarak, tel kırma işi kemerler, boncuk küpeler ve ‘ babush’ olarak adlandırılan boncuk terlikler ile tamamlanmış. Şifon, ipek krep kumaşlar ve filelerin kullanıldığı, sonbaharın gelişinin habercisi motiflerin bordo, turuncu, lacivert, pembe, siyah, yeşil ve mavinin koyusundan açığına bir çok tonuyla buluştuğu sezonun vazgeçilmez parçaları etekler, elbiseler ve baskılı uzun elbiselerde göze çarpıyor.

Etnik imzaların çağdaş Türk modasına dönüşümünü yansıtan görüntüleri ise bugün instagram adresimde izleyebilirsiniz.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.