Zeka Gelişim Kartları

Hellö blogseverler! Hanemize giren minik bir melekle dünyamız yavaş yavaş değişime uğramaya başladı.Şimdiden tartışmaya başladığımız eğitim sistemi, evde bebeğimize ve çocuğumuza verebileceğimiz okul öncesi eğitim, alacağımız/almamamız gereken oyuncaklar üzerine bir çok araştırma yapıyoruz eşimle.

İlk 2 ay bana yapışık olarak yaşayacak olan Liya’nın henüz hiçbir şeyden haberi yok ancak 2. aydan itibaren dünyayı keşfetmeye başlıyormuş. Bebeğinizin zekasını eğitmek adına kullanacağınız görsel kartları ileri de çocugunuzun öğrenme potansiyelini olumlu yönde etkiliyormuş. Ben de piapolya’nın tasarımcısı Nüket hanım ile tanışır tanışmaz bu harika kartlara sayfamda yer verip siz anne ve anne adaylarını bilgilendirmek istedim.

bebek ilgi kartları 1;

03-12 ay çocuklar için tasarlanmış,  siyah beyaz hayvan çizimlerinden oluşmaktadır.
Göz retinası gelişmemiş olan bebeklerin ilk aylarda kontrast renklerden siyah-beyaz’ı daha iyi seçebildiğinden dolayı, bu kartlar vasıtasıyla beyine güçlü görsel sinyaller yollanıyor ve bu şekilde bebeğin beyin gelişimine katkı sağlıyor.

Nasıl Kullanılır: Piapolya Bebek İlgi Kartlarını 20cm – 30cm mesafeden bebeğiniz uyanıkken ve rahat bir pozisyonda sıra ile 1 dakika süresince gösteriniz.  Kartları gösterirken, karttaki hayvanın ismini okuyabilir ve sesini çıkarmaya çalışabilirsiniz. Bebeğinizi eğitirken eğlenebilirsiniz. Uygulama esnasında bebeğinizin ilgili olduğundan emin olmalısınız. Her gün tekrar etmeniz tavsiye edilir.

bebek ilgi kartları 2;

4. aya yaklaşırken bebekler kontrast renklerden siyah ve beyaz dışında kırmızı rengi algılamaya başlıyor. Sürekli iletişim halinde, çevrelerindeki herşeyi izlemekte, algılamakta ve keşfetmeye başlayan bebekler için bu kartlar zeka gelişimine yardımcı olacak şekil ve desenleri içeriyor. Bebek İlgi Kartları konsantrasyonu artırır, beyin hücrelerini uyararak algılama becerisini geliştirir.

Nasıl Kullanılır: Piapolya Bebek İlgi Kartlarını 20cm – 30cm mesafeden bebeğiniz uyanıkken ve rahat bir pozisyonda sıra ile 1 dakika süresince gösteriniz.  Kartları gösterirken, karttaki hayvanın ismini okuyabilir ve sesini çıkarmaya çalışabilirsiniz. Bebeğinizi eğitirken eğlenebilirsiniz. Uygulama esnasında bebeğinizin ilgili olduğundan emin olmalısınız. Her gün tekrar etmeniz tavsiye edilir.

Parmak Kuklalar; 

Pia Polya Yüz İfadeleri Parmak Kuklaları 12 ay-48 ay çocuklar için tasarlanmış, çizimlerden oluşmaktadır. Çocuklar bu oyun ile yüz ifadelerini,hayvanları eğlenirken öğrenir.

Nasıl Kullanılır: Kuklaların alt kısımlarındaki boşluklardan parmaklar geçirilerek kullanılır. Gülen, şaşıran, sinirlenen, kahkaha atan, ağlayan, üzülen ve öpen Pia Polya yüz ifaleri taklit edilerek oynanır.

Hayvanlar-1-

Hayvanlar-2-

Hayvanlar-3- 

12-48 ay çocuklar için tasarlanmış, gerçek hayvan fotoğraflarından oluşmaktadır.

Çocukların yaşamlarının ilk beş yılı beyin, zeka gelişimi için en önemli dönemdir. Bu oyun çocukların fiziksel, bilişsel ve duyusal becerilerini geliştirir.

Konsantrasyonu artırır, beyin hücrelerini uyararak algılama becerisini geliştirir.

Sağ beyin gelişimine katkıda bulunur.

Zeka gelişimini destekler.

Nasıl Kullanılır:  Pia Polya Zeka Gelişim Kartalarını 20cm – 30cm mesafeden çocuğunuz rahat bir pozisyondayken sıra ile 1 dakika süresince gösteriniz.  Kartları gösterirken, karttaki hayvanın ismini okuyunuz. 3 Boyutlu hayvan oyuncakları ile kartların eşleştirilmesi yapılarak, ilişkilendirme becerisi geliştirebilir.

Set halinde satın aldığınızda Pia Polya Orhan Hayvanları Parmak Kukla (kartona baskı) Hediyeli şimdiden haberiniz olsun. Linki ise burada tıktık

Eşleştirme Kartları seriye ait en sevdiğim set oldu çünkü kartları kapatıp çocuğunuzun doğru eşleştirmeyi yaparak oyun oynamasını sağlamak hem zamanınızı verimli geçirmenizi hem de çocuğunuzun akılda tutma, dikkat etme, hatırma becerilerini geliştirir.

Nasıl Kullanılır: Çocuğunuza kartın üzerindeki karakterin diğer eşini bulmaya çalışmasını söyleyiniz.
Eşleştirme yaparken çiftlik hayvanlarının isimlerini söyleyip, hayvanların çıkartıkları sesleri  taklit edilebilirsiz.

Pia Polya Yap-Boz Setleri;

18-36 ay çocuklar için tasarlanmış, meyve çizimlerinden oluşmaktadır.
Çocukların yaşamlarının ilk beş yılı beyin, zeka gelişimi için en önemli dönemdir. Bu oyun çocukların fiziksel, bilişsel ve duyusal becerilerini geliştirirken, zeka gelişimine de katkıda bulunur.

Nasıl Kullanılır: Kartları ister tek tek, ister zorluk derecesini arttırmak için çocuğunuza karışık olarak verebilirsiniz. Doğru parçaları bir araya getirmesini isteyerek zamanınızı verimli ve öğretici şekilde geçirebilirsiniz. Çocuklar için el ile kavrama hissetme de çok önemli olup, öğrettiğiniz cismin kolay kavranmasını kolaylaştırdığı için eşleştirdiği meyvenin yanına canlısını koyabilirsiniz.

Aranızda bu zeka gelişim kartlarından kullananlar var ise düşünce ve yorumlarınızı bekliyorum.

Sevgiler,

Mama S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.