Yenidoğan Fotoğrafçısı Seçmek

Yeni anne olunca dünyaya getirdiğiniz mucizenin her anını fotoğraflamak ve anı olarak sonsuza kadar yanınızda taşımak istiyorsunuz.Yenidoğan fotoğrafçısı seçerken eşimle çok araştırma yaptık. Temamızı pinterest’e bakarak belirledik. Fotoğrafların kostümden ve avamlıktan uzak soft tonlarla bebeğin masumiyetini yansıtan tarzda olmasını istiyorduk. Çekimden birkaç kareyi sizinle paylaşıp gerisine instagramda yer vereceğim.

Türkiye’de işini hakkıyla, kalitesiyle yapan çok az sayıda kişi var. İzmir’de ise yok denecek kadar az ki bize hitap eden tek fotoğrafçı Ebru Hanım’dı.

İnstagram hesabı için bu adresine göz atabilirsiniz; @ebru_naturalobjektif  – http://www.naturalobjektif.com/

 

 

Edindiğimiz tecrübeye dayanarak yenidoğan fotoğraf çekimi yaptıracak olursanız başlıca dikkat etmeniz gerekenler şunlar;

-Öncesinde bol bol fotoğraf bakın ve ne konseptte fotoğraflar istediğinize karar verin.

-İşinin hakkını verecek profesyonel fotoğrafçılar ile iletişime geçin.Empati kurabilen,sizi anlamaya çalışan kişilerle çalışın.Çekimden önce fırsat bulursanız buluşun ve örnek çekimleri görün,o şekilde anlaşın.

-Doğum yapacagınız tahmini tarihten 4 ay önce fotoğrafçınızı ayarlayıp randevu alın. Aksi taktirde fotografcınızın ajandası dolu olabiliyor.

-Bebekler ilk 10 gün içinde henüz anne karnında ki kıvrımlarını kaybetmezler.Bu sebepten dolayı bebeğe zarar vermeden bebeğin pozlandırması daha kolay yapılır.10. günden sonra bebekler karın ağrısı/gaz problemi yaşadığı için anne karnında ki şeklini koruyamaz.

-Çekim için evinize gelecek ekip için güneş alan ve temiz bir alan yaratmanız onların daha rahat çalışmalarına imkan verir.

-Bebeğinizin çekim esnasında sürekli uyuması ve rahat durması için emziriyorsanız, sütünüzü bir gün öncesinden sağıp hazır edin.Çekim aralarında biberonla vermek en pratiği.

-Aile çekimi yaptıracaksanız, eşinize ve kendinize yine 1-2 parça önceden temizleyip ütülediğiniz beyaz-krem-açık mavi&gri tonlarında ki kıyafetleri hazır bulundurun.

-Eve size yardımcı olması amacı ile anneleriniz olabilir ama bunun dışında kalabalık olmamasına dikkat edin ki fotoğrafçı rahat çalışabilsin. Zira çekim yapılırken odaya sürekli meraklı gözlerle girip çıkan kişiler bebeği huzursuz edip, uyandırabiliyor ve bu az sayıda konsept çıkmasına neden olabiliyor.

 

Farklı illerde bulabileceğiniz bizim beğendiğimiz diğer fotoğrafçılar;

1. İSTANBUL – http://www.littleposers.photography/

2. İSTANBUL – video çekimi için http://www.kisabifilm.com/elif-bekdemir-dogum-filmi/

3. ANKARA – http://www.benimmasalimfotografcilik.com/

...

Yorumu Doğrula *

Recent Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.