Vichy; İdealia Serisi

Hepimiz ışıldayan ,gergin ve dinamik bir cilt istiyoruz. Peki bunun için bakım ritüellerini uyguluyor muyuz? Gece yatmadan önce makyajımızı çıkarıyor muyuz? 20’li yaşlarıma veda etmek üzereyken ve 30’lu yaşlara merhaba demeye hazırlanırken hala yüzümde ince çizgiler olmadığı için çok mutluyum ama önlemi elden bırakmamak ve bakımı ihmal etmemek gerektiğine inanıyorum.

Öncesinde cilt bakımımı burada anlatmıştım. tıktık  ve tıktık2

Hamilelikte uyguladığım cilt bakım rutinim ise burada. tıktık3

İşte bu rutinimin içine kattığım bir kaç ürün daha keşfettim. Memnun kaldıklarım ve kalmadıklarım vichy idelia serisinden şu şekilde;

Öncelikle Vichy İdealia serisinde ki tüm ürünler dermatolojik ve oftalmolojik kontrol altında test edilmiş olup benimki gibi hassas ciltler için uygundur. Hipoalerjeniktir ve en önemlisi paraben içermez.

 

1.IDEALIA BB KREM; BB denilince ilk beklentimiz cildi aydınlatan ve cilt rengini eşitleyen bir krem olması. Ben elbette yine yine istediğim sonucu elde edemedim. Sanırım bb kremleri cildim kaldırmıyor. Sonuç yan resimde resmettiğim gibi. Cilt çizgileri arasına hemen girip, absorbe olan bir krem. Sonrasında yapış yapış bir hissiyat bırakmamasıda hoş. SPF25 güneş koruması içeren yapıya sahipmiş. Düzenli kullanım sonucu cilt dokusunu eşitleyip,cilt dokusunu pürüzsüzleştiriyormuş. Ben denemeye devam edeceğim ama sürekli kullanabileceğim bir ürün olacağını pek sanmıyorum. Belki üzerine fondöten uygulaması ile kullanırım diye düşünüyorum.

 

2.İDELİA GÜNDÜZ BAKIM KREMİ; Kremin hem hassas/karma ciltler için olanı hem de kuru ciltler için olanı mevcut. Ben yine Sheiseido’nun İbuki kremini kullanıyordum ama onun su bazlı yapısını da pek sevmiyordum. Bu kremin cildimde ki emilişi, hafifliği ve anında cildi yumuşatmasını sevdim. Ayrıca seyahat boyu olması da çantaya at-çık açısından pratik taşınıma sahip. İçeriğin de fermente edilmiş Siyah Çay özü ve Adenozini, polifenol içeren antioksidan Yabanmersini özleri ve Vichy Mineral Termal Suyu varmış. Işıltı açısından ben serumunu daha başarılı buldum çünkü onun içinde sedefimsi ışıltılar mevcut.

 

3.IDEALIA GÖZ ÇEVRESİ BAKIM KREMİ; Serinin en bayıldığım ürünü kesinlikle bu oldu. Shiseido’dan sonra ilk defa bir göz kreminden bu denli memnun kaldım. Bu ürünü sürdüğümde göz altı kapatıcısı kullanmama gerek kalmıyor ve ışıltılı yapısı ile gün ışığında göz altlarım ışıldıyor.

İçeriğinde;Meyankökü özü, kafein ve Vichy Mineral Termal Suyu varmış.

Yorgunluk belirtileri, ince çizgiler gibi ilk yaşlanma belirtileri ve göz çevresindeki koyu halkalara karşı geliştirilmiş yorgunluk karşıtı göz çevresi bakım kremi diye tanımlanan bu krem favorim. Kesinlikle alın kullanın ben kefilim.

 

Seriye ait bir ürün daha var ancak ben resimlemedim çünkü elimde şimdilik testerı mevcut;

4.IDEALIA CİLT IŞILTISINI ARTTIRAN SERUM; Ürünün şu an elimde testerı olduğu için resimlerde paylaşmadım. Ancak kremin gözaltı kremi gibi sedefli bir yapısı.Yorgunluk belirtileri, mat ve eşit olmayan cilt tonu, belirgin gözenekler ve ince çizgiler gibi ilk yaşlanma belirtilerinde etkili tüm cilt tipleri için cilt ışıltısını arttıran serum

Vichy Laboratuvarları, hızlı yaşam temposunun (stres, yorgunluk, uykusuzluk, düzensiz yaşam vb) cilt üzerindeki etkilerini keşfetti ve bu etkilere karşı cildin ışıltısını geri kazandıran anti-oksidan serumunu geliştirdi.
SERUM:Meyankökü özü, anti-oksidan Citrus Ravonoid, Adenozin ve Vichy Mineral Termal Suyu, enerji ve ışıltı veren bu formülde birleşti.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.