Son Trimester

Şu an bu postu masa başında ne zorlukla oturup yazdığımı tahmin bile edemezsiniz. 36. haftaya sizlerle merhaba derken ve hızlıca büyüyen Liya’m ile son haftalarımızı geçirmeye başladık.Son trimesterın son zamanları benim için biraz zor geçmeye başladı. Liya doğru pozisyonu almış ve beni şimdilik normal doğum bekliyor. Ne yazık ki pilatesi bırakmak durumunda kaldım, idrar yolu enfeksiyonum yine çıktı ve 13 günlük ilaçsız bir grip dönemi geçirdim. Ama olumsuzluklara karşı yenilmedim ayaktayım.

 

Tavsiyelerim;Şimdilerdeyse nefes darlığı, diyafram ve kaburgalara baskı ile birlikte her gece reflü ile uyumaya çalışıp tabi ki de uyuyamıyorum.

34.haftaya kadar doğum çantası ve tüm işlerinizi tamamlayın aksi taktirde çorabınızı giyemez hale geliyorsunuz. Ve inanın bir çorap giymek size 2 ton eşya taşımışsınız hissiyatı veriyor, atılıp kalıyorsunuz.

Omurganızı yastıklarla destekleyin ve bol bol ılık duş alın ki başka türlü rahatlamak ne mümkün. Hele benim gibi karnınızda bir mikser varsa.

Bol bol kremlenin , bol bol su için ve her sabah aç karına 1 incir yada kayısı yiyip üzerine su içerek başlayın ki hemoroid probleminiz olmasın.

Her yemek sonrası bir çarpıntı hisseder gibi olduğumdan ağır ve hafif öğünler seçmeye çalışıyorum.

 

Günlük enerjimi ve tempomu çok özledim.

Korkmadan topuklu ayakkabı giymeyi, denim pantolonlarımı, yüzüstü yatmayı, ağrısız oturmayı, koşmayı, yiyip yiyip fenalık geçirmemeyi, midyeyi,işkembe çorbasını, sabah hunharca kahve içmeyi, tasalanmadan abur cubur yemeyi, rakı balığı… Bu günlere kavuşacağım zamanı iple çekiyorum.

Bitmek bilmeyen duygusallıklarım ağlamalarım da hat safhada, her duyguyu en yogun haliyle yaşar oldum.Herkese yetişmeye çalışan bir yardımsever oldum,bu bebiş beni bildiğin melek gibi bişi yaptı… bu kadar iyi olmakta hiç hoşuma gitmiyor hele ki haketmeyenler etrafımda kaynarken, neyse lohusalıkta çıkartırım acısını diyorum bende.

 

Sabahları kızımın güçlü tekmeleri ile uyanıyorum. Açıktım diyor tosbağa soluğu hemen buzdolabı önünde kendimi çileklere gömülmüşken buluyorum. Arada odasına gidip bakıyorum, minik kıyafetlerinin pamuk şeker kokusunu içime çekiyorum.

Herşeye değecek kadar güzel bir duygu anne olmak, şimdiden tahmin edebiliyorum.

 

Hayata yeni bir can katmanın vaktini beklerken sanki zaman geçmek bilmiyor. Ama arkama baktığımda zamanın göz açıp kapayıncaya kadar geçtiğini görüyorum.

 

 

Son olarak gebelik döneminde bebeğimin takibini yaptığım ve bu zaman zarfında kullandığım yararlı appleri de paylaşmak istiyorum;

1.”Huggies” gebelik takip günlüğü

2.”Adorable” en güzel hamile fotoğraflarınızı renklendirmeniz için

3.Gebelik uygulaması – Abdi İbrahim İlaç ; Adet döneminizi çevirdiğiniz çarkta size bebeğinizin gün gün kilo, boy oranlarını ve doğum yapacagınız tarihi veriyor.

4.Pregnanchy & Baby “what to expect”; Gebeliğiniz boyunca hafta hafta sizi nelerin beklediğini anlatan güzel bir app.

5.App’e “Baby heartbeat” yazdığınızda karşınıza bir sürü ücretli ücretsiz seçenek çıkacaktır. Telefonunuz bir doppler görevini görüp bebeğinizin kalp atışlarını sayıyor. Ancak ücretsiz olanları indirdiğinizde dahi kullanmaya çalıştığınızda ücret ödemenizi talep ediyor ki bir telefon ne derece doppler görevi görebilir diyerekten ben indirmedim. İndirip deneyimleyen olduysa lütfen bizlerle paylaşsın.

 

Bebek için ise indirebileceğiniz app’ler;

1.baby sleep melodies

2.baby sleep sounds

bebeğinizin uyuması için onun ses aralığına hitap eden makina seslerini ve melodilerini çalıyor.

 

Sabahlığa @kagankyhamilegiyim instagram sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

İşte bu haftalıkta bu kadar… merak ettikleriniz, önerileriniz ve düşünceleriniz için lütfen yorum bırakmayı unutmayın.

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.