Son Tekmeler

Son tekmeler; özleyeceğim nadide duygulardan, hem bitmesini istediğiniz hem de ‘hiç bitmesin!’ dediğiniz bir süreçin içerisinde duygusal anlamda şekilden şekile girerken vücudunuzda büyüyen ikinci bir kalp. Sizinle yek,sizinle güçlenen… Her daim yanınızda olduğunu hatırlatan küçük darbeler.

Tüm hamileliği masalmış gibi anlatmayı çok isterdim ancak bir de kaçınılmaz gerçekler vardı ki acısıyla tatlısıyla geçen bu süreçte daha iyi anlıyorsunuz “ben seni 9 ay karnımda taşıdım!” serzenişlerini…

Misal…

Bitmek bilmeyen testler, 1,5 aylık bir alışveriş süreci, değiştirilen 3 doktor, doğum için dolaşılan ve araştırılan 5 hastane, açlık ve sürekli kusma ile geçirilen ilk 3 ay, tam bitti derken tekrar eden mide yanmaları, gece uyku ortasında çat die kramplanan bacaklar , 1ml’lik idrar için sürekli ama sürekli wc’ye bağımlı bir hayat.

Ve sonrasında vücudunuzun size bahşettiği en güzel varlık.’Ben şimdi anne mi oldum?’ ifadesinde salak salak bakınırken kucağınıza verilen bir melekle başbaşa kalmak.Onun minik burnunu,ellerini teninizde hissederken kokusundan kendinizden geçmek ve cennet kokusunun ne olduğunu anlamak.

Hayali bile en güzel pamuk şekerden daha tatlı, ılık bahar esintisi gibi, tutti frutti kokulu sakız gibi, kuş cıvıltıları gibi, en sevdiğiniz meyvenin en tazesini yerken duyduğunuz haz gibi… Daha nasıl nasıl anlatsam bilemiyorum ki?!

En çokta bu 9 aylık süreçte benim her türlü kaprisime,sinirime,hormonlarıma dayanan can yoldaşıma ve nazımın geçtiği tek varlığım anneme sonsuz minnettarlığım.

Doula Deniz hanım’a doğuma dair her türlü eğitimde yanımızda olup,aklımızda soru işareti bırakmadığı için, Doktorum Hüseyin Ceyberi’ye empatisi ve inanılmaz bir doktor olduğu için çok ama çok teşekkür ederim.

Allah her anne adayına bu duyguyu sağlıkla yaşamayı nasip etsin.

dress:HM

hat: by Merve Bayındır

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.