SHEA lOVE BOX

L’Occitane  #LoveComesWithBox Projesi için L’Occitane’ın  favori ürünlerinden oluşan Love Box kutularının satışından elde edilecek gelirin bir kısmını Altı Nokta Körler Vakfı’na bağışlıyor.

Daha önce dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama L’Occitane ambalajlarının çoğunda Braille alfabesi kullanarak görme engellilere destek olmaktadır.Ayrıca L’Occitane Vakfı, daha da ileri giderek görme engellilerin profesyonel entegrasyonunu kolaylaştırmakta ve gelişmekte olan ülkelerde önlenebilir körlükle savaşmaktadır.Bu program sayesinde 500,000’den fazla kişi oftalmolojik bakımdan geçebilmiştir. Bende bu anlamda böyle bir kozmetik firmasının organik ürünlerini deneme kullanma şansını elde etmişken sizler için bu kutuda ki ürünlerden biraz bahsetmek isterim.

Shea yağı, Sahra’nın aşağısındaki Afrikalı kadınların yüzyıllardır ciltlerini ve saçlarını beslemek ve korumak için kullandıkları doğal bir güzellik kremi.

Burkina Faso’lu kadınlar shea yağını elleriyle üretir. Bu üretim aşamasının elleri yıpratacağı düşünülse de Burkina Faslo’lu kadınların elleri inanılmaz derecede yumuşaktır. L’OCCITANE, özellikle bu bölgede geleneksel yöntemlerle elde edilen shea yağının omega 6 bakımından zengin olduğunu keşfetmiştir. Bu moleküllerin cildi nemlendirmek, beslemek ve ekstra koruma sağlamak gibi eşsiz yetenekleri vardır.

 

Love Box Kutusu İçeriğindekiler;

-Baume mains intensive el balmı; Çok kuru ve gergin cildi koryucu bir tabaka oluşturarak sarar ve içeriğinde bulunan 25% oranında ki shea yağı ile derinlemesine besler. Bu zengin içerikli krem masaj yaparak uygulandığı andan itibaren el ve tırnaklar tarafından hızla emiliyor.

-Shea el &ayak kremi; Snapchatte takip edenler bilirler bu ürünleri daha önceden de kullandığımı paylaşmıştım. Kremlerinin yapısından ve yağ hissiyatı yaratmayışından memnun kalmam bir yana Loccitane kremlerini kullandıktan sonra başka bir krem kullanamıyorsunuz.
Shea aydınlatıcı yüz kremi;

Shea Verbena Sabun;%100 bitkisel olarak formüle edilmiş ve besleyici shea yağı ile zenginleştirilmiş olan bu sabunu çocuklarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

-Verbena duş jeli ve losyonu; Mine çiçeği özü içerikli kokusu ile limonu andıran freshimsi kokusu ile rahatlatıcı bir özelliğe sahip olduğunu düşündüğüm duş jeli. Alerjik ciltler için öneriliyormuş.

Shea Gentle TonerFormülünde alkol bulundurmayan bu tonik makyaj temizleme işlemini tamamlamaya ve cildi tonlandırmaya yardımcı olur. Yumuşatıcı shea ve çiçek suları (portakal çiçeği ve mavi kantaron) ile zenginleştirilmiş olan bu tonik cildi temizler, yumuşatır ve ferahlatır.

Shea Light Comforting Cream; İnce ve yağsız bir dokusu ile karma ciltler için günlük kullanılabilecek bir krem. İçeriğinde %5 shea yağı ile hassas ciltlerin kullanımına da uygunmuş. 48 saatlik uzun süreli nemlendirme sağlarken,cildi yumuşatıyor.

 

 

Daha önceki Loccitane parfümü hakkındaki yazım için tıklayın…

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.