Sevgililer Günü: Hediye Sendromu

Her sene “sevgilime ne hediye alacağım?” diye düşünmekten şubat ayının ilk 2 haftasının nasıl geçtiğini bilmeyen herkese selam.Bugünkü konumuz sevgiliye ne hediye alınmalı ve alınmamalı olacak. Hediyenizi verdiğinizde “alacak hiçbir şey mi bulamadın?” mimiğini görmek,sezmek istemiyorsanız bu post sizler için sevgili arkadaşlar.

Öncelikle sıradan sevgililer gününü ,”illa ki bişimi yapmak lazım kardeşim?” triplerini ve “zaten bunlar kapitalist düzenin oyunları” zırvalarını bir kenara bırakın. Gerçekten sevginizi göstermek ,ispat etmek artık bu neslin bir parçası oldu. İnsanları mutlu etmekte mutlu olmakta zor. Artık herkes zoru seviyor o yüzden çift taraflı mutlu olmak için hem maddi hem manevi biraz kasmak şart. İşte benim bu ay için sizlere önerilerim:

1.Çifte hediyeler;Hem kendini şımartmak hem de sevdiği ile baş başa kalmayı planlayanlar için.

-14 şubat bu sene pazar gününe geldiği için sittin sene kaçışınız yok. O sevgililer günü kutlanacak her yer kalp kalp sevgi fışkıracak. Böyle mıçmıçlıktan gına geldiğini düşünüyor ama sevgilinizin gazabından korkuyorsanız haftasonu için 2 günlük bir dağ evi kaçamağı yapabilirsiniz.

-2 kişilik bir spa randevusu ve sonrasında fresh bir yemek ile güne başlayabilirsiniz.

-Beraber günübirlik çikolata veya sushi yapım kursuna gidebilirsiniz.

2.Kadına ne almalı ne almamalı?

-Çiçek modası geçti yerini sukulentlere bıraktı.Evet “sukulent ne be?” dediğinizi duyar gibiyim ama müz sizler için ilham olsun derim.

-Sevgili erkekler evet bayanlar olarak makyaja düşkünüz ama lütfen hangi markayı kullandığımızı bilmiyorsanız makyaj malzemesi almaktan kaçının. Hele bir de takı toka kolye zevksizliğinizden gına geldi. Siz gidin bize en garantisi -hediye çeki- ısmarlayın gerisini bize bırakın. Hediye çeki kadınlar için hem nimet hem de en garanti hediye ben size söyleyeyim.

-Parfüm annem parfüm gülüm. Hangi kadın bir Chloe’ye ya da Jo Malone’e hayır diyebilir ki?

-İnstax mini. Mesela benim listemde. 😀

-Çikolata paketlerinin artık avamlaştığını düşünseniz de hiçbir kadın çikolata dolu bir pakete hayır diyemez. Hayır dediğini duyduğunuz an onun ağzına antepfıstıklı bir çikolata tıkın zaten kendi susacaktır.

-Kokulu mumları sevmeyen bir kadın görmedim şu ana kadar. Bath and body works mumları ya da tepe home’da ki Yankees mumlar en iyileri.

-Sevgilinizin resminin illüstrasyon çizimini yaptırtabilirsiniz.Bu portre çizimlerinin fiyatları 50-70tl arası değişiyor.

Yok benim kadınım cool, o öle alışveriş,hediye falan sevmez diyorsanız bu cümleyi gün sonunda tekrar kendinize hatırlatın peki mi?

3.Erkeğe ne almalı ne almamalı?

-Alkol ve sigara bağımlılığı evet kötü bir durum ancak erkekler bu ikiliden herhangi birine asla hayır diyemez. Yurtdışından getirteceğiniz aromalı sigara paketleri veya sınırlı üretim viskileri şimdiden halletmeye çalışın derim.Unutmadan ballı Jack Daniel’s a hayır diyecek bir erkek tanımıyorum.

-Yeni nesil kendi bakımına düşkün her ne kadar bunu size belli etmesede ona bakım paketi hazırlayabilirsiniz. Erkek bakımına dair Kiehl’s ‘da çok güzel ürünler var.

-Sevgiliniz masa başı bir iş yerinde çalışıyorsa ona not tutabileceği erkeksi defter ve masa aksesuarlarından alabilirsiniz. Böylece bu aksesuarları görüp “ay cınım nerden aldın bunu” diye soran yosmalara sevgiliniz nerden aldığınızı bilmediği için “sevgilim aldı” demekle yetinecektir. Oh daha ne.

-Fred Perry çanta.Klas,cool,çekici.

-Sakin leather ‘den ismine özel çanta/cüzdan yaptırabilirsiniz.

-Boxer,kravat,tişört… gibi ürünler ise kolaya kaçanlar için.Ama “ablacım ben öğrenciyim başka bişiye bütçem el vermiyor.” diyorsanız telefon kabı,kulaklık ya da taşınabilir şarj cihazı alabilirsiniz. Böylece kendisine de ulaşamama gibi bir lüksünüz kalmayacaktır.

ASLA ALMAYIN!!!

-Hani şu kötü dükkanşarda satılan “Dünyanın en iyi sevgilisi” ödülü var ya, hah işte onlardan ne olur almayın! Nasıl bir tükenmişlik sendromu yaşıyor olabilir ilişkiniz bu hediyeyi almanız için? Kendinize önce bu soruyu bir sorun sonra yavaşça o ödülü yere bırakın ve dükkandan çıkın.

-Peluş ayı: Bu şu demek oluyor “Hediye almak için en son ana kadar bekledim ve pek de düşünmedim o yüzden al bu ayıcığı canımın içi!” Hani siz demeseniz de hediyenizden okunur.Hatta peluş hiçbir şey almayın derim. Evet terlik de dahil.

-Kırmızı iç çamaşırı:Kadın, erkek farketmez eğer sevgilinizin gözlerini devire devire size “bana ala ala bunu mu aldın?” dediğini görmek istemiyorsanız bu hataya düşmeyin. Hani sakız bile alsanız daha iyi o derece. Kırmızı don komik bir geyiktir ama çiftler arasında komik bir geyik olacağını size kim söylediyse kendisi yılların bekarıdır.

-Sonsuzluk işaretli kolye,bileklik,yüzük: Ya cidden sizin sorununuz nedir öğrenmek istiyorum. Neden yani?

Bugünlük bu kadar umarım bu yazı sizler için ilham verici ve yararlı olur. Takipte kalın ve düşüncelerinizi yorum bırakmayı unutmayın.

Sevgiler,

S.

Yorumlar
  • Serdar

    🙂 Öğrenciyiz öğrenci.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.