sevgili mathilda

Hellö parizyen stili sevenler ve bu akıma karşı koyamayan güzeller. Filmlerde de sıklıkla gözlemlediğimiz Fransız ressamların olmazsa olmazıdır “beret”ler. İşte şimdilerde bu şapka modeli Jane Birkin, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve gibi Fransız film yıldızlarının başından çıkarmamasıyla birlikte gerçekten ikonik şapka modeli haline gelmiş oldu. Parizyen stili için olmazsa olmazlar arasında olan beretler, ünlü markaların 2016-2017 koleksiyonlarına tekrar dahil etmesiyle podyumlardan sokak stillerine taşındı bile. Üstelik her stile kolayca uyum sağlaması kısa zamanda popüler hale gelmesindeönemli rol almaya başladı.

Beni tanıyanlar şapka takmayı ne kadar çok sevdiğimi ve neredeyse 50’ye yakın şapkam/berem/cap’m olduğunu bilir. Beretleri de stoklamışken bu sezon bana gün doğdu. Beret takmanız için belli bir kalıp yok ancak uzun bir gerdana sahipseniz fularlar ile takılmasının tam anlamıyla bir parizyen stili oluşturduğunu söylemem gerek. Yine 90’lara seslenen bir stiliniz var ise denimlerle, vinil pantolonlarla giyip choker’ınızı takmanız sizi stylish bir 90’lar bebeği gibi gösterecektir.

70’ler modasını yakalama isterseniz o senelerin ana parçalarından olan yüksek bel ispanyol paça ve bol paça pantolonlar ile stilinizi tamamlayabilirsiniz. 60’ların ve 70’lerin beretler ile oluşturduğu retro tarzı emin olan sevmeyen yoktur.

“Şıklı benim göbek adım, hanım hanımcık bir kızım” diyenlerdenseniz, bu kış siz elegan bayanlar için. Çünkü kabanlarınızın altına giyeceğiniz uzun eldivenler beretleriniz ile sizi harika tamamlayacaktır.

Bu arada nihayet saçlarımı kestirmeye karar verdim. Her ne kadar eşim Mathilda’ya benzediğimi söylese de… sizler nasıl buldunuz?

Stil parçalarım:

-tayt:Zara     -tişört:noddiction collection    -beret:Koton    -ince kaban: Topshop     -ayakkabı:Nike (yalıspor)     -kolyeler:stradivarius,dalmarkt ve mild jewelry    -çanta:Accessorize

Uygun fiyata bulabileceğiniz beretler;

1.düz kırmızı beret zara

2. inci detaylı beret

3. deri beret

4. piercing detaylı beret

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.