Save the Date

Herkese mutlu haftasonları nihayet o çok konuşulan Kapadokya çekimlerimi paylaşmanın zamanı geldi. 2013’de evlendiğimizde istediğimiz gibi bir çekim yapamamıştık o sebeple Aykut bey ile tanışmamız bize verilen en güzel armağanlardan biriydi.Save the Date Türkçesi ise “tarihi kaydet” anlamına geliyor. Yani davetlilere o zamana plan yapmamalarını ve tarihi kaydetmelerini önceden söylemiş oluyorsun. Böylelikle düğününe gelmemek için bir bahane bulmalarına da fırsat kalmıyor.

Bu arada asıl amaç sosyal medyadan duyurmak. Ancak bazı çiftler Save the Date davetiyesi bastırıp, dağıtabiliyorlar da. Dilersen sen de çektirdiğin Save the Date fotoğraflarını davetiye haline getirebilirsin.

İster fotoğraf çekimi istenirse de belirlenen bir hikaye/konsept içeriği ile video çekimi gerçekleştiriliyor. Biz http://aykuttastepe.com/ ekibi ile farklı 3 konseptte çekim gerçekleştirdik. Şimdi dizi ayrıntılara boğmadan fotoğraflarla özet geçeceğim ilerleyen postta ise hem ayrıntılı konsept ve video paylaşamı yapabilirim. İzmir’de düğün günü , save the date çekimi yaptırtmak isterseniz Aykut bey’in ekibi hem çok profesyonel hem de çok planlı çalışma arkadaşlarına sahip.

Ben uzun süredir çekim yaptığım için kadraj karşısında oldukça rahat poz verebiliyorum ancak eşim Ali pek öyle değildi. Fakat o gün ekibin yönlendirmesi ile kendisi de gayet rahatlığını ve enerjisini korumayı başardı.

Fotoğraf: Aykut Tastepe

Styling-Fotoğraf Asist: Gizem Ozdemir

Makyaj-Saç:Leyla Erdoğan

Gelinlik:Ayzer Yorgancıoğlu

Buket-Taç:Gelin Buketleri İzmir

x

Save the date çekimi isteyen bir çift iseniz en uygun zaman düğününüzden 3 ay öncesi. Ve ondan 2-3 ay içerisinde ise fotoğrafçınızı ne giymek istediğinizi ayarlamanız öncesinden randevu işlerinizi halletmeniz gerekiyor.

İstediğiniz örnek çekim ve videoları telefonunuzda bulundurur ve fotoğrafçınız ile paylaşırsanız save the date çekim günü karşılıklı olarak daha verimli ,eğlenceli,karşılıklı tatmin içerisinde geçiyor. Unutmayın ki son zamanlarda kendilerine ait olmayan görselleri instagram sayfasında paylaşıp bir çok çifti mağdur eden fotoğrafçı üredi. O sebeple öncesinde referansı olan fotoğrafçılarla önceden görüşmeli ve çekimini yaptıkları çiftlere sosyal medyadan da ulaşmanızda fayda var.

Aklınıza gelen ve sormak istediğiniz herşey hakkında yorum atmayı unutmayın.

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.