Satenin Zarafeti

Sateni tamamlayacak en iyi parçanın kürk detaylı aksesuarlar ve kabanlar olduğunu söylemem gerek. Özellikle yılbaşı yaklaşırken minimal saten elbiseleri gözden geçiriyorum. Bu sayede çıktı bu güzel etek karşıma. Ve Mango çantayı dolap app’nden 25tl’ye bulur bulmaz kaptım. Dolap app’ni bu anlamda çok seviyorum bir çok ürüne çok uygun fiyata ulaşabiliyorsunuz. Ardından hemen bir kuru temizleme ve bitti gitti.

Ne diyordum? ah evet saten… Zarafeti ile içimizi şenlendiren o minnak kumaşlar yatak örtülerinden iç çamaşırımıza ve şimdi dış giyimimize kadar dolaplarımızı ele geçirdiler. Bu arada piyasa da gerçekten çok fazla saten ürün var ve hangisine ne kadar vermeli bazen kafa karışıklığına neden olabiliyor.

Türk, Çin, Lyon, Yunan gibi türleri bulunan saten kumaş; şarmöz, düşes, serbest, krep, şarjan ve döliyen gibi tiplere sahiptir. Bunların her biri saten kumaşın dokusuyla ilgili tanımlardır ve kumaşın kalitesi hakkında da bilgi vermektedir. Bu saten kumaş türleri, yaratılacak ürün için de belirleyici etkendir. Yani gerçekten iyi bir ödeme yapacaksanız alacağınız satenin ne tür olduğunu öğrenmekten çekinmeyin.

Ne demişler bilinçli müşteri mutlu müşteri. 🙂

Stilimin diğer parçaları ise;

Kemer:Dolap app’i @nazlimaral hesabından ulaşabilirsiniz.

Etek ve Kazak: Styling by Pica 

Küpe: Las (Like a sister) tasarımı

Ayakkabı ve çanta: Mango

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.