Salt Lake

Uzun bir yolculuktu ancak kesinlikle buna değdi. Yollarda sonbaharın bize sunduğu inanılmaz manzaralara şahit olduk. Saf toprağından bize ikramlarda bulunan köylülerle sohbet ettik. Mis kokulu kavun tarlalarında kendimizi kaybettik.Ve Kapadokya’ya varmadan Tuz Gölü’ne uğradık. Kendimi cennette gibi hissettiğimi söylemem gerek. Dümdüz uzanan bir beyazlık arkasından güneş batarken sizi büyüleyen sonsuz bir manzara.Tuz gölünün hasatı yaz aylarında sürüyor ve toplamda 2,5-3 milyon ton tuz elde ediliyor. Tuz Gölü’nü besleyen tek kaynak, kışın ve ilkbaharda düşen yağışlar. Bir biyolog olarak üniversitede bolca araziye çıkmıştım ancak en merak ettiğim göllerden biriydi Tuz gölü. Bir de filamingoları görebilmeyi beklemiştim ancak göç zamanı sebebiyle göremedik.
Buraya gelecekseniz mutlaka şıpıdık terliklerinizi yanınıza alın çünkü yalınayak tuz gölünde yürümek,koşmak harika bir duygu! tüm negatif enerjilerin çekildiği bu atmosferde topukları yumuşacık yapan magnezyum içeriği de cabası.Kendinizi Truman show’da gibi hissediyorsunuz. 1915 yılından bu yana %85 oranında küçülmüş ve böyle giderse 2015’de yok olmasından korkuluyor.
Beni oradan oraya koşarken ve resim çekerken fotoğraflayan eşime ise minnettarım.
Hello everyone! Unfortunately, holidays are over. Passed on the way to the first day of vacation we went to Salt Lake.The lake, occupying a tectonic depression in the central plateau of Turke/Aksaray , is fed by two major streams, groundwater, and surface water, but has no outlet. That is really beautiful, I felt like heaven. The same as in Truman Show.
Tuz kristallerinin oluşturduğu topluluk. Elinizde ovuşturduktan sonra elleriniz yumuşacık oluyor.

salt crystals makes my hands soft.

Sevgiler,
S.
Best,
S.

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.