Saint Laurent A/W ‘2017

Saint Laurent İlkbahar/Yaz 2017 defilesi Paris Moda Haftası kapsamında gerçekleşti.Paris Moda Haftası’nın en çok merak edilen defilelerinden biri hiç şüphesiz Saint Laurent defilesiydi. Androjen mankenlerin dişi elbiseler ve parıltılar içerisinde kaybolduğu, tasarımların aklımızı başından aldığı bir defile oldu Saint Laurent A/W’17.
Tek omuzların, volanların ve güçlü renklerin başrolde olduğu defilede Hedi Slimane’ın yerine geçen yeni sanat yönetmeni Anthony Vaccarello’nun ne gibi değişiklikler getireceği merakla bekleniyordu. Bu merak boşa çıkmadı ve editörlerden, moda severlere herkesden geçer not aldı.

Siyah mini deri modeller ve dantel motiflerle podyuma çıkan çizgiler, yeni koleksiyonu oluşturdu.Transparan ve cesur dekolteli parçalar ise koleksiyonun dikkat çeken detayları oldu.

Peki bu koleksiyondan ilham alınarak bu sene dolabımıza eklememiz gereken parçalar neler? (vogue sizler için seçmiş, bana da severek paylaşmak düşer.)

1.Kol Boyu Eldiven

Mica Arganaraz’ın tanıttığı 80’ler esintili bu elbisenin hit aksesuarı Saint Laurent Sonbahar/Kış 2017-18 koleksiyonunun kol boyu eldiveni oldu. Instagram’da da kısa sürede en çok paylaşılan Saint Laurent görsellerinden biri olan bu eldivenler, gelecek kışın arzu nesnesi.

2.Göz Kamaştıran Çizmeler

İlk koleksiyonundaki gotik ve karanlık havaya bu sezon yüksek dozda ışıltı ekleyen Vaccarello, gece kuşlarını parlatmak için göz kamaştıran çizmeler tasarlamış. Denemeden geçmeyin!

3. Sopa Çanta

Clutch çantaların yerini pek çok alternatif aldı ama sopa görünümlü bir çantayla ilk defa karşılaştık. Vaccarello’nun Saint Laurent devriminin sembolü haline gelip gelemeyeceğini bir sezon sonra göreceğimiz bu sopa çantaya şimdiden alışssanız iyi edersiniz.

4.Tesettür Şapka

Saint Laurent Sonbahar/Kış 2017-18 koleksiyonunun en göze çarpan detaylarından biri ise tesettür şapkalar. Parizyen havasını kaybetmeden Ortadoğu’ya hafif bir göndermede bulunan Saint Laurent kadını, hem seksi hem mistik.

5. Cazibesi Yüksek Ayakkabılar

YSL topuklu ayakkabılar, geçen sezon Saint Laurent’in en çok arzu edilen ayakkabılarından biriydi. Cazibesi yüksek ayakkabılar tasarlamakta bu sezon zirveye ulaşan Anthony Vaccarello’nun kırmızı ayakkabılarına bayılacaksınız!

 

Tüm koleksiyonu görmek için tıktık

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.