RAISA&VANESSA’16 WAREHOUSE

Gizli partilerin göz alıcı yaşamını yorumlayan,70’lerin parlak ve eğlenceli gece yaşantısına göndermelerle dikkat çeken “warehouse” koleksiyonu bu sene Beykoz Kundura Fabrikasında bizlerle buluştu. Bu sezon izlemekten büyük keyif ve heyecan duyduğum bir koleksiyon olduğunu söylemem gerek.

Raisa&Vanessa, her koleksiyonda olduğu gibi bu koleksiyonda da modern ile gelenekselin arasında, kültürlerarası bir tasarım bakış açısıyla koleksiyonu ele alıyor.Koleksiyonda kadife, ipek şifon, dantel kumaşlar başrolü oynarken; bu kumaşlara hayat veren başlıca renkleri; bordo, mürdüm, siyah, ekru, gül kurusu, metal tonları ve lame oluşturuyor.

Maksimalist ve güçlü kumaşların birleştiği iddialı tasarımlar; seksi ve bir o kadar da modern Raisa&Vanessa kadınının imzasını oluşturan defilede açılışı Berrak Tüzünataç yaptı. Kadının vücut hatlarına ortaya çıkaran dar  elbiseler, volan detaylar ve İspanyol paça tulumlar koleksiyonda öne çıkarken gotik tema ve asilik dantel detaylar ile bezenmişti. Avrupa kumaşlarının kullanıldığı,geometrinin hakim olduğu bu koleksiyonda özel tasarlanan aksesuarların kullanımı bu senenin konseptini vurgulamayı başardı.

Defile sonrası parti ise kesinlikle harika bir anı olarak zihinlerimize yer etti. Özel tasarım takıların yer aldığı cam blok birçok ziyaretçinin dikkatini çekti, çalan müzik ve atmosfer tam da olmayı isteyip içinde yer aldığımız merkezdi.Ve işte o geceden kalan birkaç güzel kare…

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.