Pazar Rafından PFW’e

Bugün viral reklam haline gelip Vice’da izlediğim bir videodan yola çıkarak pazar raflarından Paris Fashion Week’e kadar yolu uzanan ve 5 günde markalaştırılan ‘georgia peviani’ den bahsetmek istiyorum.

Evet çoğunuz ismini Giorgio Armani ile benzeştirebilir. Aynı bizim pazarlarda satılan çakma markaların ismini ünlü markalardan alması ile. İlk aklınıza gelen hangisi? Sanırım ben çok güldüğüm ve ilk hatırladığım; adidas’ın abibas ismiyle sahte üretimi. Sizin gördükleriniz var ise lütfe yorum olarak paylaşın.

Oobah Butler isimli genç gezdiği pazarlarda dikkatini çeken bu denimlerden ucuz ve kaliteli gördüklerini alıp , ‘lafta’ marka ismine kart çıkartıyor,site açıyor, üstüne edgy tarzda çekimler yapıp adeta ‘marka’ ismini baştan yaratıyor ve kendini paris fashion week’te herkese “georgia peviani” olarak tanıtıyor. Site ismi ve marka anında tıklanıp,duyulur hale geliyor. Bloggerlar,fotoğrafçılar hatta tasarımcılar bile markaya ilgi gösteriyor.

Daha sonra tabi ki Oobah Butler markayı yayan kişiyi buluyor ve üretici dükkanında onu ziyaret edip, yaptıklarını paylaşıyor. Adam Asmal isimli amcamız markayı üreten asıl esnaf ve dünyadan bir haber dünyanın dört bir yanına yayılan bir isim olmakla şu an benim blogumda dahi yer alıyor.

İşte pazar rafından styling,farklı bakış açısı ile ortaya çıkan markanın görselleri…

 

...

Yorumu Doğrula *

Recent Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.