pando-mim

90’lardan ilham aldığımız bir çok detayla stillerimizi renklendirmeye devam ettiğimiz bu kış biliyorsunuz ki gömlek ve elbise altına giyilen boğazlı kazaklar,trikolar,payetli bluzler çok sevildi. Bende bu kışın sonlarında tombik bir anne adayı olarak gebe tulumumu giymeye devam ederken içine ne giyeceğim telaşında önce pullu bluzumu sonra gömleğimi kat kat giyerek bu trendi yakalamaya çalıştım. Çizgili bir bluzun beretle tamamlanması sizlere birazda pandomim sanatçılarını çağrıştırmış olabilir. Tam da bu konsept için askılı bir tulumdan daha güzeli ne olabilirdi ki? 🙂

Peki hamileyken giyinmemizde nelere dikkat etmeliyiz?
Hamilelik döneminde artan hormon seviyesi, kadının vücut ısısının normalden daha yüksek olmasına sebep olur. Bu sebeple de kadın normalden daha fazla terler. İşte bu terlemeyi minimum seviyede tutabilmek için anne adayının kıyafetlerinin doğal malzemelerden üretilmiş olması gerekir. Örneğin pamuk, keten, yün tarzı doğal malzemelerden üretilen kıyafetler, yapay olanlara göre biraz daha pahalıdır. Ancak kesinlikle daha sağlıklıdır ve kadının daha az terlemesine yol açar.

kış aylarında hamile olanlar için hamilelik pantolonu en rahat ve doğru kıyafet alternatifidir. Hamile pantolonları baseni, göbeği ve beli tamamen sarar. Hem bebek hem göbek hem de anne adayı rahat eder. Zira kadının vücut ısısı normalden her ne kadar yüksek olsa da gebelik döneminde üşütmek, çok daha tehlikelidir. Kadın bu dönemde mikroplara, bakterilere, enfeksiyonlara çok açık ve hassastır. Basit bir üşütme, gribal enfeksiyonun bile geçmesi çok uzun sürer. Bu bakımdan anne adayı terlemeyim diye, üşütürse çok zorlu bir sürece girebilir.
Şayet bir yaz gebesiyseniz; açık renkli ve kat kat giysiler giymeniz serin kalmanızı kolaylaştıracaktır. Beli sıkmayan dizüstü ve rahat şortlar da giyilebilir.
Hamileler iç çamaşırlarını nasıl tercih etmelidir?
• Hamileliğin ilk üç ayından itibaren göğüsler belirgin şekilde büyümeye başlayacaktır. Bu aşamada meme dokusuna destek sağlayacak ve göğüs ölçünüze tam uyacak sütyenler almalısınız. Bu çamaşırların geniş askılı ve balenli olmasına dikkat etmelisiniz. Şayet göğüsler çok fazla büyümüş ise; uyurken destek sağlaması için özel olarak üretilmiş sütyenlerden tercih etmelisiniz.
• Hamilelik sürecinde memelerin deforme olmasının nedeni; meme dokusuna destek vermemektedir. Bu sebeple meme dokusunun her zaman uygun çamaşırlarla desteklenmesi oldukça önemlidir.
• İç çamaşırı tercihinde ise anne adayları sentetik olmayan, pamuklu ürünleri tercih etmelidir. İç çamaşırları bol olmalıdır, anneyi sıkmamalıdır.
Hamileler nasıl ayakkabılar giymelidir?
• Topuklu ayakkabılar yerine yüksek tabanlı ayakkabılar tercih edilmelidir.
• Hava alan ayakkabılar tercih edilmelidir.
• Tabanı kaymayan, rahat ayakkabılar temin edilmelidir.
get the look-stil parçaları;

tulum/jumpsuit:gebe giyim

gömlek/shirt:iamnotbasic 

pullu bluz&kaban/sequin top&coat:Zara’15

botlar/ankleboots:Stradivarius 

çanta/bag:chloe

bere/beret:Lcwaikiki 

atkı/scarf:Accessorize (sale on now)

 

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.