oscars dress 2018

Andra Day dress:Nina Ricci

Gıybet törenine ay aman Oscar törenine hoşgeldiniz pamuk şekerlerim. Malum bebiş var mazur görün anca yazabildim bu postu. Yine göz kanatan stillerle törene gelenler hat safhadaydı ama korkmayın ben en güzellerine ve kötünün en iyilerine yer verdim.Bir de söylemeden geçemeyeceğim bu sene kırmızı halıda abartılı göğüs dekolteleri yarıştı. İstisnasız en korkunç dekolte en iyi dekolte ise Lea Michele’in La perla kıyafetiydi. Çok merak edenler burada ki linkten görebilir. Tık tık

Yanda yere hanedan kızı gibi yayılan kızımız ‘Rise Up’ parçasını en nadide şekilde seslendiren Andra Day. Elbisesinin platformumun Alexander Mcqueen’den çakıldığını düşünüyorum. Etnik kökenli desenlerinin olması ise tamamen “ben afro kökenliyim” temasını vurgulamaktan.

Nina Dobrev  dress:Valentino  –  Emily Blunt dress:Schiapaarelli  –  Rosie Huntington dress:RalpandRusso

Nina Dobrev’in kıyafetinin kısa versiyonunun benzerini geçen yazın Setre koleksiyonunda bulabilirdiniz. Tören için basit ve çok günlük olmuş. Tamam sadeliği sevebilirsin ama cık.

Emily Blunt oğlunun sünnet düğününü yapan anneler gibi giyinmiş. Abartılı göğüs detayını sevemedim. Renk tonu çok eski moda durmuş. Halbuki o beyaz tene neler giderdi be Emily.

AHHH Rosiee ahhh! sen yeni doğurmadın mı be annem?! Kadınları neden krize sokuyorsun böyle güzel salınıyorsun.

Jennifer Lawrence dress: Dior – Gal Gadot dress:Givenchy – Sandra Bullock dress:Louis Vuitton

İşte en sevdiğim kısım burası çünkü “güçlü gladyatör östrojeni” kokuyor. Yaş aralıkları birbirinden farklı ancak duruşları, sert makyajları, sıradan saç stilllerinin arasında boğulmayan markaların göz alıcı elbiseleri.

Jennifer Lawrence hakkında ki düşüncelerimi beni tanıyanlar çok iyi bilir. O yüzden buraya müstehcen bir yazı yazamayacağım. sORRY.

Gal Gadot bana 60’lar dönemini anımsattı. Görgüsüzce taktığı gerdanlık bile onu demode göstermeye yetmemiş çünkü kadın güzel, kadın asil, kadın gibi kadın. Kadın dediğin böyle olur.

Salma ablamızı da buraya yaşına rağmen o kumaş ve modelde bir elbiseyi taşıyabilmeyi başardığı için kolaja ekledim yoksa kendinden haz etmem. Bu kadar haksgdhagakh 😀

Taraji P. Henson dress:Vera Wang – Samara Weaving dress:Schiaparelli – Zendaya dress:GiambattistaValli

Taraji ablamız yaşına uygun olmayan ve bir o kadar da avam taşıdığı Vera Wang elbiseye yazık etmiş. Bu elbiseyi bir Adriana Lima ya da Angelina Jolie giyse emin olun böyle görünmezdi.

Samara Weaving göğüs dekoltesinde yarışıp uçuş uçuş elbisesi ve rengin tenine cuk oturduğu Schiaparelli imzalı elbisesi ile göz kamaştırıyor. Yumuşak ve ışıltılı bir havası var.

Zendaya aşkım ise muhteşem makyajı, efso afro ten rengi ve Valli elbisesinin çikilot rengi ile beni yine hayran bıraktı.

Abbie Cornish dress:Ellie Saab – Rita Ora dress:Zuhair Murad  – Gina Rodrigez dress:Zuhair Murad

Çoğu blogger yazılarını bu postu yazmadan önce okudum, sosyete ve dergiler neler demiş göz attım. Çoğu “günü kurtaran elbise markaları” adı altında bu kızlarımızı ifşa etmiş. Ettirtmem. Bir kere haute couture tasarımcı olmak kolay değil ve bu insanlar her önüne gelene elbise dikmiyor anacım. Parayı bastın mı nasıl diker deme belli bir kriter ve prestij peşinde olduklarından dikmiyorlar.İster inanın, ister inanmayın ama bu aslında yasal bir iş. Bir kıyafetin Haute Couture olarak etiketlenmesi için öncelikle Fransız Hükümeti tarafından konan yasalara uyması gerekiyor.

Ellie saab, Zuhair Murad işlemeleri kadar ince iş çalışan ve hayallerin ötesinde kıyafetler tasarlayabilen bu insanların önünde her zaman saygı ile eğiliyorum. Dior bile sonra gelir benim için bu da biline.

Ama bu elbiseleri taşıyabilmenin yanı sıra giyen kişinin duyduğu haz ve mutluluk direk yüzüne yansıyor. Giyen kişinin belli bir duruşu kalitesi ve samimiyeti olmalı şu hayatta. Yok yok daha fazla kelimelerle anlatmak için kendimi zorlayamayacağım.

BAYILDIMMMMMMMM MUHTEŞEMMLER diye haykırıyorum bu kısımda.

Saoirse Ronan dress:Calvin Klein -Emma Stone suit:Louis Vuitton  – Nicole Kidman dress:Armani Prive

Saoirse Ronan lise mezuniyetine katılacakmış son anda limuzinine atlayıp Oscar’a gelmiş.

Ryan Gosling’in açık ara en iyi partner olma ünvanını hakeden Emma Stone emekli ama maaşa ihtiyacı olduğu için çalışan ve M.Ö kalma blazer ve sünmüş pantolonla dolaşan kadınlara benzemiş. Louis Vuitton imzalı olması,seni sevmem bile bu durumu kurtarmaz. NEDEN annem neden gülüm? nie böle yaptın sen yaa? Bi de adaysın Oscar alıcan belki bu neee…

Nicole Kidman çin malı paketi açılmamış çakma barbie bebekler gibiydi bence bu Oscar’da. Elbisesi çok beğenildi çok övgü aldı yine çok konuşuldu. Yok anam bu kadında şeytan tüyü var. Armani bunca zamandır kin mi besledi ona karşı bilmem. Ama xxxxs bedene bu model bir kıyafet,bu cartlıkta bir mavilik?! sebep?!!! O peruk gibi duran saç. Ben beğenmedim. Korkunç.

Margot Robbie dress:Chanel – Laura Dern dress: Calvin Klein – Jane Fonda dress:Balmain

Asaletleriyle halı 8.5 şiddetinde sallayanlar. Bknz. Fonda’ya…

Kate Beckinsale dress:Reem Acra – Emma Watson dress:Ralph Lauren – Tracee Ellis Ross dress:Balmain 

Kate’in göğüs dekoltesi diyor ve susuyorum. Abla bas beni bağrına. N’ooolur.

Emma Watson’ı çok severim. O yaşta o zeka,bu olgunluk,şu ödüller birleşmiş milletler iyilik elçisi falan fişman! kız bir kere hayırsever olmakta flama taşıyanlardan.Stili ile en son giydiği pet şişeden elde edilen Calvin Klein marka kıyafetlede gönlümüzü çalmayı başarmıştı. Oscar’da da gerdan ışıltısı Ralph Lauren marka elbisesi ile asaletini korudu ama o kahkül!!! neden beybi NEDEN?!!! bi anlatsana.

Tracee Black-ish dizisinde ki rolüyle ününe ün katmış bir ablamız. Balmain giyerek doğru bir seçim yapmış ve eminim ki törende etnik giyinmiş köylü gibi gezinen akranlarına ezikler gibi bakmıştır. Net!

Siz nasıl buldunuz pamuk şekerlerim?

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recent Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.