Mykonos’ta Kaliteli Zaman Nasıl Geçirilir?

Ülkemize yakın yerlerin ne kadar güzel olduğunu biliyoruz.Hayal etmek kolay ama gitmek zor geliyor bazen. Ancak kendinize bir iyilik yapın ve hesabı kitabı bir kenara bırakıp Mykonos-Santorini ikilisini gezilecek yerler sıralamanızda başa çıkarın. Mavi ve beyazın buluştuğu bu eşsiz şehirde heyecanlı ve eğlenceli bir tatil arayanların adresi Mykonos. Bugün sizlere şehirde nasıl verimli zaman geçirebilirsiniz bunlar üzerine tüyolar vereceğim.

1.Öncelikle adaya seyahat şeklinize karar verin. Gemi ile ulaşımmı uçak ile ulaşımmı? İnanın fark ediyor çünkü gemi ile ulaşım daha kolay ve merkeze 15dk’da bir ücretsiz kalkan servisleri ile hiç zorlanmıyorsunuz. Adanın küçük bir havalimanı var ve şehir merkezine gitmek için taksi beklemeyin çünkü hepi topu adada 30 taksi var onu da bulabilene maşallah. O yüzden uçak ile gelicekseniz mutlaka öncesinde araba kiralama işine girişin.Birde unutmadan Yunanistan’da türk ehliyeti geçmediği için uluslararası ehliyet sahibi olmalısınız.

Şehire adım attınız. Booking’den uygun bulduğunuz otelinize yerleştiniz. Peki şimdi nereye gideceksiniz? kaç gününüz var.

2.Plajları ile ünlü bir adada Paradise beach tıklım tıklım olduğu için size Super paradise beach’i öneririm. Hem denizi şahane hemde akşama dogru yapılan partileri.

Adanın merkezine arabayla 10 dakika uzaklıkta olan Elia Beach ise diğerlerine nispeten daha sakin bir plaj. “Tatilde olsam bile iyi bir uykudan vazgeçmen” diyenlerdeniz adanın bu kısmında yer alan Elia Arte-Mare Suites tam size göre.

3.Bembeyaz evlerin arasında dar sokaklar ve sokaklar boyunca uzanan rengarenk dükkanlar da dilediğiniz ünlü markaları bulmanız mümkün. Bu sokaklardan maharetli bir şekilde geçen kamyonları izlerken şaşırmayın. Bu labirent sokaklarda kaybolduğunuzu hissedip tekrar geçtiğiniz sokaktan geçince anlıyorsunuz ne kadar küçük olduğunu.

4.Adanın simgelerinden olan 5 yel değirmeni 16yy.’dan kalma ve en çok turist alan bölge.Mutlaka görün.

5.Değirmenlerin manzarısından görebileceğiniz Little Venice (Küçük Venedik) ‘den güneşin manzarası sizi farklı dünyalara götürüyor. Bir akşam yemeğinizi bu manzaraya karşı yapın masanızdan da türk rakılarına göre daha hafif olan Ouzo’dan bir kadeh bulundurun derim.

6.Balık yemek isterseniz önerimiz;  Koursaros Fish Restaurant, içki ve kokteyl bakımından zengin bir bar olan  Caprice Bar ise hemen little venice’de yer alıyor.

7.Mykonos’da dünyanın 4 bir yanındaki ünlü sanatçıların sanat galerilerinde eserleri yer alıyor ki 1-2 saatinizi bu galerilere ayırmanızı öneririm. Benim gezdiğim ve tavsiye edeceğim 3 galeriyi burada sizlerle paylaştım. tıktık

“Mikonos “un sokaklarında 1950’li yıllarda kanadı sakatlanınca uçuşuna devam edemeyip adaya mecburi iniş yapan bir pelikan dolaşıyor. Artık adanın sembolü olmuş. Adına”da o ünlü şarap metrus koymuşlar. Pelikan “da şarap gibi adada yıllanıyor. Petrus Mikonos “un valisi gibi. Heryere girip çıkıyor. Bedava yemek içmekten o kadar semirmiş ki otuz kilo rahat var.Aslında Mikonos ‘un gerçek Petrus ‘u günü geldiğinde eceliyle ölmüş. Yunanlılar kurnaz.Biliyorlar ki turistlerin ilgisini çekiyor.Gidip dört yeni pelikan kuşu daha bulmuşlar.Her birini adanın başka bir yerine yerleştirmişler.Turistler bir tane sanıyor ama “Petrus ” namıyla dolaşan dört pelikan var.” via

Buraya neden günahlar adası dediklerini hep merak ederdim. Renkli gece hayatının olması , insanların liberal yaşamayı seçmesi, her daim mutlu olduğun bir yaşamı daim ettirmek, bembeyaz kumsallarda çırılçıplak kendini özgür hissederek koşmak burayı cehennem kılıyorsa ben yanmaya hazırım.

Unutmadan adanın sizden tek beklediği bir şey var o da enerjik olup sabaha kadar bu şehrin güzelliklerine şahit olmanız.

Sevgiler,

Sedefiniz.

Showing 2 Yorum
  • Ezgi

    Merhabalar, yazılarınızı çok severek okudum. Yalnız kaçırdığım bhirkaç nokta var. Siz İzmir’den gemiyle mi gittiniz? Araba kiraladınız mı? Bir de Mykonos-Santorini arasında da gemi kullandınız sanırım?

  • Sedef Artıran

    Merhaba Ezgicim öncelikle yazımı begenmene çok sevindim faydalı olabildiyse ne mutlu bana. Evet ulaşım rahatlığı açıssından gemi ile 4gece/5gün yolculuğu yaptık. Dilerseniz ATV kiralamak daha uydun ama şehirde her yer birbirine çok yakın. Mykonos’dan da Santoriniye gemi seferleri mevcut. Ama biz tur dahilinde olduğu için gemi ile geçtik.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.