Mezuniyette Ne Giymeli? -3-

Herkese çok beklenen mezuniyette ne giymeli yazılarımın üçüncüsünde merhaba. Bugün minimal giyinmeyi sevenler ve tüm vücut tipleri için uygun olan bir modeli ele almak istedim.

Ürünlerimi tercih ettiğim Karahasan’s showroomunda sizler için sade, işlemeli, minimal, şirin her karaktere hitap etmeyi başaran bir koleksiyon mevcut. Yolunuz Nişantaşı’na düşerse bu inanılmaz sıcakkanlı ve güler yüzlü (Bige-Simge Karahasan) iki kardeşin showroom’na uğrayın derim.

Özellikle boyu kısa olanlar için boyuna çizgili ve vücut fazlalıklarını kapatmaya hazır bu elbisenin altından giyeceğiniz bir dolgu topuklu zarif sandalet/ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz.Boyuna çizgiler sizi uzun göstereceği gibi koyu renkli oluşuda zayıf gösterir.Minimal kıyafetlerin göğüssüz bayanlarda daha maskülen bir hava yarattığı doğru ama ben buna takılmıyorum.

 

Ayakkabı-Aksesuar Seçimi: Seçtiğim bu ışıltılı elbiseyi gümüş rengi aksesuarlar ile tamamlamak adına Accessorize’ın yeni sezon ürünlerinden sade bir çanta ve bileklik seçtim. Minimal yüzükler ile ise abartısız birşıklık yakalamak istedim.

 

Vücut tipi:Bu elbiseyi oval hariç tüm vücut tipleri giyebilir. Dikdörtgen vücutta u elbisenin orta kısmında ki ince boncuklu hat kısmı göğüs altına biraz daha yakın tutulursa bacak boyu uzun görüneceği için daha sağlıklı durur. Ayrıca bu elbise hem mezuniyet töreninizde hem de sonrasında devam edecek bir partide giyebilirsiniz.Özel davetler de ve arkadaşlarınızın düğününde giyebileceğiniz iddiasız ama göz alıcı bir elbise.Vücut kusurlarını örterek sizi zarif göstermeye yeterde artar bile.

 

Saç-Makyaj:  Doğal sıradan bir topuz tercih ettim ve elbise minimal olduğu için hareketi feminen şık bir tüllü taç ile yüz bölgemde topladım.Saçlarımı ıslak ve yarı kuru şekilde arkaya doğru yatırarak şapkanın üst bölgesi için yer açtım.

Yüzüm tül arkasında transparan bir görsel olarak kaldığı için her noktada ağırlık istedim. Bu anlamda dumanlı bir göz makyajıda tercih edebilirsiniz. Yada iri kirpikler ile ince bir eyeliner kullanabilirsiniz. Ruju koyu bordo tercih ettim ki renkli gözlülerde bu rengin çok daha güzel görüneceğine eminim. Uzak durmanız gereken ruj tonları bu stilde; pembenin tüm tonları. Minimal elbiselerde bu arada turuncu ve toprak renkleri ağırlıklı olarak doğal ve canlı görünüyor.

 

get the look;

Elbise / Dress: Karahasan’s (yeni sezon)

Tüllü taç / Hat Designer: Merve Bayındır

Bileklik, Yüzük ve Çanta / Bracelets & Rings & Clutch: Accessorize Türkiye (yeni sezon)

Makyaj / Makeup:Mac

Mekan / Place :W Hotel İstanbul

Fotoğraflar / Photographer:Damla Ayar

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.