Mezuniyette Ne Giymeli? -2-

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllara karşıt bu sene Pantone iki favori renk seçti. Rose quartz(bebek pembesi) ve Serenity (bebek mavisi). Bende Rose quartz bir mezuniyet elbisesini sizler için kombinledim.

Öncelikle artık biliyoruz ki 18-25 yaş arasında ki hiçbir kızımız çıtı pıtı görünmek istemiyor. Kendi vücudumuz la barışık olduğumuz en güzel yaşlarda iken hele bir de mezuniyet gibi unutamayacağımız bir gün bizi bekliyorsa elbette prenses/kraliçe olmayı istemek en doğal hakkımız. Vücudumuzu tanımak bu anlamda ilk etken.O yüzden hemen buradan ilk önce vücut tipinizin ne olduğuna bakmanızı öneririm. tık tık /click

Ayakkabı-Aksesuar Seçimi: Seçtiğim bu elbiseyi altın tonları ile tamamlamak adına Accessorize’ın yeni sezon ürünlerinden sade altın rengi bir çanta ve bileklik seçtim. Minimal yüzükler ile ise abartısız bir şıklıkla elbisenin üst hareketini dengeledim. Prenses modeli olan bu elbiseye uygun çantamın üzerindeki fiyonk detayını ise çok sevdim.

Derin yırtmacı ile göz alıcı bir seksapatellik yaratan elbisenin altına bacak rengimden nude bir ayakkabı tercih ettim. Yani zarif görünmez bir bacak yarattım diyebiliriz.İsterseniz nude ya dakullanacağınız çantanın renginde de ince bantlı bir topuklu sandalet modeli de kullanabilirsiniz. Ojelerinizin bu bölümde french,ayakkabı tonu ile aynı yada ten renginize yakın bir renk olmasını öneririm.

Unutmadan Accessorize’n sayfasında devam eden yarışmaya katılmayı unutmayın. Kim bilir belki hayallerinizde ki çanta sizi bulur.

 

Saç-Makyaj:  Doğal sıradan bir topuz tercih ettim çünkü elbisenin üst tarafında olan askısı ve yandaki düşük omuz detayı zaten yeterince göz alıcı.Aksesuarım altın tonlarında olduğu için cildimi natural tutup bronz bir allık tercih edip sadece şakaklarıma doğru ışıltılı bir primer kullandım.Dudağı sade bırakıp dikkati gözleri çekmek için yoğun rimel ve eyeliner kullandım.Unutmadan Chanel’in dediği gibi ” sadelik zarafetin anahtarıdır.”

 

Vücut tipi: Bu elbisenin karın bölgesinde transparan detaylar olduğu için ister istemez  sizde kum saati  görünümü yansıtacaktır.Her vücut tipine hitap eden bu elbise özellikle dikdörtgen vücuda sahip olduğu için yakınanlar da gayet hoş görünebilirler. Yanlarım var diye söylenenlere tek bir kelimem var. KORSE. 🙂 Ten rengi korse üzerinden geçen bu detayın altında ki görüntüyü emin olun kimse anlamayacaktır.

Büyük göğüslüler için bu elbisenin sadece orta kısmında ki hareketi biraz daha sadeleştirmek kalça-basen-göğüs görünümünü en iyi şekilde dengeler diye düşünüyorum.

 

get the look;

Elbise / Dress: Karahasan’s (yeni sezon)

Bileklik, Yüzük ve Çanta / Bracelets & Rings & Clutch: Accessorize Türkiye (yeni sezon)

Makyaj / Makeup:Mac

Mekan / Place :W Hotel İstanbul

Fotoğraflar / Photographer: Serdar Köse

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.