Mezuniyette Ne Giymeli? -1-

Herkese çok beklenen mezuniyette ne giymeli yazılarımın ilkinden merhaba. Düğün sezonu açıldı, mezuniyet törenine çok az zaman kaldı. Ne giymeli? Nasıl makyaj tercih etmeli? gibi aklınızı meşgul eden tüm sorunları 3 gün içerisinde yok etmeyi planlıyorum.

Bu yılın renklerini Pantone açıklar açıklamaz o renklere uygun en güzel tasarım elbiseleri bulabileceğim showroom’a yani Karahasan’s a gittim. Sizler için birçok ürün çeşidi ve rengi barındıran Karahasan’s da sade, işlemeli, minimal, şirin her karaktere hitap etmeyi başaran bir koleksiyon mevcut. Yolunuz Nişantaşı’na düşerse bu inanılmaz sıcakkanlı ve güler yüzlü (Bige-Simge Karahasan) iki kardeşin showroom’na uğrayın derim.

Öncelikle artık biliyoruz ki 18-25 yaş arasında ki hiçbir kızımız çıtı pıtı görünmek istemiyor. Kendi vücudumuz la barışık olduğumuz en güzel yaşlarda iken hele bir de mezuniyet gibi unutamayacağımız bir gün bizi bekliyorsa elbette prenses/kraliçe olmayı istemek en doğal hakkımız. Vücudumuzu tanımak bu anlamda ilk etken.O yüzden hemen buradan ilk önce vücut tipinizin ne olduğuna bakmanızı öneririm. tık tık /click

Daha sonra ise gelelim bir mezuniyet stilinde olmaz sa olmazlar neler?

Ayakkabı-Aksesuar Seçimi: Elbiseniz çok gösterişli ise aksesuar ve ayakkabıyı olabildiğince sade kullanın. İkiden fazla desenli elbiselerde, elbisenin üzerinde en az görünen rengi ayakkabı ve çantada vurgulayabilirsiniz. Ancak bu sezon uyumsuzluğun uyumu moda olduğu için aksesuar/ayakkabı tamamlamasından kaçının ve zıt renkler olmasına dikkat edin. Örneğin ben bu elbisede ki gri detayını ayakkabımda kullandım.

Elbisenin göğüs bölümündeki zarif işleme detaylarını ise Accessorize yeni sezon çantam ile tamamlayarak vurgulamak istedim.

Saç-Makyaj:  Doğal, yapılmamış gibi uçuşan saçlar, yüksek modern topuzlar, atkuyruğu veya doğal dalgalı saçlar kullanabilir. Alttan ya da üstten hiç farketmez kesinlikle anneanne topuzlarından,bukle bukle açılmamış yapılı duran saçlardan ve koyu,ağır makyajdan uzak durun. Bu sene daha çok orjinal renkli minimal eyelinerlar ve doğal cilt moda.Unutmadan Chanel’in dediği gibi “basitlik/sadelik zarafetin anahtarıdır.”

Vücut tipi:Bu elbise modelini armut(üçgen) vücut tipindeki bayanlar giydiğinde geniş olan kalçalarını dar olan göğüs bölümü ile dengeleyip kum saati vücut görünümünde gösterebilirler. Elbisenin bel kısmından açılan volanlı bölgesi dikdörtgen vücut tipindeki bayanlar içinde uygundur. Özellikle bu elbisenin tam bel kısmına ince bir krem kemer taktığınızda dikdörtgen olan vücudunuzda bel girintisi görünümü oluşacağı için kum saatini vücut tipine sahipmiş gibi görünürsünüz. Kum saati vücutlarda başarılı şekilde taşınan bu modeli elmas ve oval tipteki vücut tipleri ise asla giymemelidir. (yararlanılan kaynak: tıktık)

get the look;

Elbise / Dress: Karahasan’s (yeni sezon)

Bileklik, Yüzük ve Çanta / Bracelets & Rings & Clutch: Accessorize Türkiye (yeni sezon)

Makyaj / Makeup:Mac

Mekan / Place :W Hotel İstanbul

 

Fotoğraflar / Photographer: Serdar Köse

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.