LG’nin yeni amiral gemisi; LG G5

Merhaba teknoloji dünyasından kopamayanlar ve koptuğu an kendini kaybedenler.Şimdilerde kullanmaktan büyük mutluluk duyduğum yeni telefonum LG G5 ile sizi tanıştırmak isterim. Dinamik tasarımı, Gümüş / Titan / Altın / Pembe olmak üzere 4 rengi ile piyasaya giren ve kolay çıkartılabilen pil özelliğinin yanı sıra ilk modüler akıllı telefon. Akıllı telefon ekosisteminde bu ne mi demek? Senden benden akıllı, pratik ve çağa herkesden hızlı ayak uydurmanı kolaylaştıracak bir tasarım demek.Memnun kaldığım bazı özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

EKRAN

En ama en önemlisi de gün ışığında ekranın görünür olması ve gün ışığının cam üzerinden yansıma yapmaması.Gün ışığında ekranı görmek için kırkı kırk yarmanıza , gün ışığından kaçmanıza gerek kalmıyor çünkü Daylight Mode’u ortamdaki ışık durumunu saptayarak eş zamanlı olarak ekran parlaklığını 850 nit’e kadar yükseltip düşürebiliyor. LG G5 bunu o kadar hızlı yapıyor ki daha gözleriniz ortamdaki ışık farkını anlayamadan, LG G5 hazır durumda oluyor.

RESİM ÇEKMEK VE SARJ SÜRESİ:

Bir blogger olarak ise aktif bir gün içerisinde telefonum ile 200’den fazla resim, 10’dan fazla ise video çektiğim oluyor. Kullandığım sosyal mecreaları saymıyorum bile. İşte bu gibi zamanlarda uzun müddet pili bitmeden kullandığım LG G5’in şarjı bitmek üzereyken fişe taktığımda 50 dk içerisinde %100 sarj oluyor. Ve günümün geri kalanına beklemeden devam ediyorum.

Telefonun arkasında 78 derecelik ve 135 derecelik lens olmak üzere, iki adet kamera bulunuyor. LG G5’in 135 derecelik lensi insan gözünün sahip olduğu görüş alanından ise 15 derece daha geniş bir görüş açısı sunuyor. Kullanıcılar, bu geniş ekran lens sayesinde, nesnelerden uzaklaşmak zorunda kalmadan daha büyük manzaraları, daha uzun binaları ya da daha büyük kalabalıkları görüntüleyebiliyorlar.

Sahip olduğu efektler ile app’lerde resimleriniz için zaman harcamanıza gerek kalmıyor. Özellikle selfie çekiminde pürüzsüzleştirici özelliği ile anında dilediğiniz gibi istediğiniz kusursuz resimi çekmeniz mümkün.Aşağıda ki görsel ve videoyu sizinde görmeniz açısından paylaşıyorum.

SES:

İlk olarak Barselona’da şubat ayında  tanıtılan LG G5 , LG Oyun Arkadaşları adı altında kendisine eşlik eden bir cihaz koleksiyonuyla tamamlanıyor.  LG G5, istenildiğinde dijital kamera ya da Hi-Fi oynatıcı gibi birçok cihaza dönüştürülebiliyor. Hi-Fi DAC ses çalar olan LG Hi-Fi Plus – B&O Play, yalnızca en son teknoloji ses aygıtlarında bulunan birinci sınıf ses kalitesini arayanların ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile yapılmış. Alırken telefonda yer alan örnek videolar ile bunu deneyimlemenizi tavsiye ederim.

SAAT KAÇ?

İnsanların %80’i telefonunu eline saat bakmak için alıp saate bakmadan kaldırdığını biliyor musunuz? Çünkü ana ekranda ki gördüğümüz herhangi bir mesaj, mail… hemen dikkatimizi dağıtıyor. İşte LG G5 uyku modunda olsa bile, ana ekranda tarih ve saat kesintisiz olarak görülebiliyor.

LG HEALTH

Biz bayanlar için kilomuza, yaşımıza, boyumuza uygun ideal kilo için hareketlenmemizi sağlayacak bir uygulama içeren LG G5  health bölümünde günlük yapacağımız koşudan, yürüyüşe, merdiven tırmanışına, bisiklete kadar zorluklar ile zinde kalmamızı sağlıyor.

İşte bu kadar aklınıza takılan veya telefon hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.