Küba’dan Gelenler; Alicia Kozmetik

Yaşlanma ve kırışıklık bayanların en korkulu kabuslarından biri. Yaş ilerledikçe kullandığımız gece gündüz kremlerinin yerine serumlar ve kapsüller geliyor. Hatta kimi kozmetik uzmanları ürünleri erken kullanmaya başlamanın daha faydalı olduğu kanısında hem fikir. Bu sadece tüketim çemberi için öne atılan bir söylem mi bilemesek de önlem almak adına kendimizi kozmetik dükkanlarında hangi ürünü alacağımız telaşı ile baş başa buluyoruz. Bir de sürekli yardımcı olmaya çalışıp yardımcı olamayan satış danışmanlarının yaptırdığı gereksiz alışveriş poşetleri ile eve dönüp vicdan azabımızı hafifletmek adına bir orta şekerli kahve içiyoruz.

Bugün sizlere Küba’dan gelen yeni bir kozmetik ürününden bahsedeceğim. Ürün elime ulaşalı 1 ay olmak üzere. Elbette bu zaman zarfında ürünlerin mucize yarattığını söylecek ürünler olduğunu anlatacak değilim. Ruj ve parfümler dışında ki kremlerin etkilerini ve dokusunu tecrübelediğim kadarı ile paylaşacağım. Hem siz ürün ile tanışın hem de piyasa da satılan sahte bir ürün olduğunu düşünmeyin istiyorum. Çünkü Alicia Kozmetik ürünleri Küba’da öncesinde sadece Suchel Camacho’nun sayfasında satıştaydı. Şimdi ise Türkiye’ye yeni adım attı. Kaliteli bir marka olmasının yanı sıra haberlerde kendilerinden çokca Plesanta ve Propolis içermesi ile konuşuldu.

Şimdi gelin ürünleri tanıyalım;

Rujlar; Benim aldığım ürün paketinin içerisinde ki renkler arasında Rojo Purpura , Dorado , Crema Beige renkleri mevcuttu. Dokularının kremsi ve rahat sürüşlü olduğunu söylemem gerek ancak koleksiyonda sezon trendi mat iken parıltı kullanmaları marka rujlarının yaşını biraz yukarı çekmiş. Özellikle koyu tonda olan rujların kalıcığından memnun kaldım.

 

Mariposa Parfüm; Yine ambalaj olarak nostaljik ve egzotik bir seçim yapan markanın parfümüne bayıldığımı söylemem gerek. İnanın ambalajı açarken bu derece ümitli değildim. Kesinlikle şaşırdığımı ifade etmem gerek. Kalıcılığı, tende ki uyumu çok yumuşak ve büyüleci. Şu aralar hep onu kullanıyorum çünkü kış aylarında da kazaklarımla buluşan bu koku ardımda harika bir koku bırakıyor. Çevremdekilerin söylediği bu.

 

Gelelim çok konuşulan kremlerine;

1.Nemlendirici Lipozom Jeli: İçlerinde en sevdiğim kremin bu olduğunu söylemem gerek. Şeffaf jel içerisinde yer alan kapsül şeklinde ki nemlendirici toplar cilt tarafından hızlıca emiliyor. UV filtreli yapısı hamilelik dönemi kullanımlarda da cildinizi güneşin yapacağı lekelenmelere ve kararmalara karşı korur diye düşünüyorum. Krem aynı zamanda hücre metabolizmasını besleyen ve cildin genç görünmesini sağlayan hyalüronik asit içermekte.

 

2.Propolis İçeren Göz Kremi: Açıkcası göz çevresi için elime geçen her ürünü kullanmaya cesaret edemiyorum. Çünkü kullandığım belli başlı tek bir ürün var. Olumlu sonuç alıyorken de değiştirmek mantıklı gelmiyor. Ancak denemek isterseniz bu ürün propolis yani arılar tarafından farklı ağaç ve çalılıklardan toplanan madde içeriğine sahip. Propolis  doku ve hücre yenileyici etkisi vardır. Küçük miktarlarda her gün göz çevrenize oval hareketler ile uygulayabilirsiniz.

 

3. Alicia Plasenta ve Aloe Vera Özlü Gece Kremi: Genç bir cilde sahip olmak için plasenta yiyen ünlülerin yanı sıra besleyici olduğu için bebeğinin plasentasını yiyen adamın haberini duyduktan sonra uzunca bir süre şok yaşamıştım. (bknz burada)  Burada bahsedeceğimiz plansenta ise bitki özütünden elde edilen ,soya bitkisinin özütlerinden elde edilen protein içeriğidir.

Bitki plasentasının faydaları;

 • Cilt Fonksiyonlarını Düzenler.
 • Metabolizmayı ve Kan Basıncını Uyarır.
 • Yağ Bezelerinin Kontrolüne Yardımcı Olur ve Cilt Elastikiyetini Artırır.
 • Plasenta, İçindeki Enzimler ve Diğer Önemli Maddeler ile Epitel Hücrelerinin Gençleşmesini Sağlar.
 • Canlandırıcı ve Yenileyici Etkisi ile Cilde Yeniden Canlılık Verir.

Cildin üç katmanına da (epidermis, dermis ve hipodermis) nüfuz eden bu krem, gözenekleri tıkayan bakterileri ve yağ birikintilerini uzaklaştırmayı amaçlayan bir yapıda üretilmiş.İçerdiği besleyici öğeler (vitaminler, amino asitler, mineraller ve enzimler) hücre yenilenmesini harekete geçirir. Aynı zamanda harika bir güneş kremidir ve güneş sebebiyle oluşan lekeleri ortadan kaldırmaya yardımcı oluyormuş.

 

Sorularınız var ise lütfen yorum bırakmayı unutmayın.

Sevgiler,

S.

Showing 2 Yorum
 • Yılmaz erdoğan

  Ürünlerini Uzun bir süredir araştırıyorum Türkiye’de kozmetik bir marka amacım küçük şubeler halinde değerli yorumlarınızı okudum bunun için teşekür ederim verebileceğiniz tavsiyelerinizi dinlemek isterim

 • Dilara

  Bana yeni geldi gece kremi bırakınca zararı olurmu

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.