Kısa Bot Trendleri’17-18

Kışın sert gelişiyle çizmeler, botlar gün yüzüne çıktı. Meraklıları için yine paylaşmak istiyorum. Dolap uygulamasını indirip“WANTTHEFASHION” kodu ile üye olduğunuzda ilk alışverişşinizde 20tl çek kazanıyorsunuz. Bende geçen kıştan elimde kalan en temiz ürünleri orada satışa çıkardım. Kullanıcı adım tabi ki ‘wantthefashion’

Günün stil postunun ilham parçasına gelecek olursak kısa çizmelere değinmek ve sezonun en gözde kısa çizmelerinin linkini postun en altında sizleri beklediğinden haberdar etmek isterim.

 

Stil Parçaları;

İnce Kaban: Oxxo (benzeri burada) indirimli olarak ‘dolap’ uygulamasında da görmüştüm.

Gömlek: İamnotbasic (burada)

Saten askılı bluz: Mango (eski sezon)

Tayt pantolon: Zara

Çizme: İloveshoes.com.tr

Çanta: Ninewest

Küpe:Dior

2017 Sonbahar-Kış Kısa Bot Trendleri 

Yüksek Kesim Botlar :

Her ne kadar bilekte biten botlar olarak tanımlasak da bileğin biraz daha üzerindeki bu bot modelleri sonbahar-kış sezonunun gözdesi. Bu botlar kısa veya midi etek ve elbiseler için mükemmel olmalarının yanında skinny jean’ler ile de kullanılabilirler. Burada dikkat etmeniz gereken, botun bacağınızı tam sarmaması. Yani daha bol duran bir model bulmanız gerekiyor. Böylelikle hem kotun paçalarını da içine alabilir hem de bacak boyunuzu kesmemiş olur. Bu kural aslında hem uzun hem de kısa botlar için geçerli.

Biz bot modellerine odaklanmış olsak da 2017 sonbahar-kış sezonunda botlarda öne çıkan 2 önemli renk var. Bunlardan biri resimlerden de anlayacağınız kırmızı bot modelleri, diğeri de beyaz bot modelleri!

Çorap Botlar :

Sezonun en popüler bot modellerinden biri diyebiliriz, çorap bot modellerine. Halen de devam eden topuklu ayakkabılar içerisine kalın çorap giyme fikri tam bir ilhamdı aslında, bu trend için. Yumuşak ve ayak bileğini saran bir materyale sahip bu botlar, oldukça feminen. Sonbaharda giyeceğiniz uçuş uçuş midi bir elbise ile kullanabileceğiniz gibi, kısa pantolon-ceket gibi maskülen bir kombine bu botlar ile kadınsı bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Dikkat Çeken Topuklar :

Sadece kısa botlar için değil önümüzdeki sezonun hemen her ayakkabı modelini farklılaştıracak bir detay, topuklar… Sonbahar-kış 2017 ayakkabı trendleri yazısında da bahsettiğimiz gibi taşlar, incilerin süslediği topuk detaylarının dışında farklı topuk şekilleri, tüm dikkatlerin topuklara kaymasına sebep olacak gibi görünüyor.

Gevşek, Katlanmış  Görünümlü Botlar

Gerek kısa botlar gerekse çizmelerde önümüzdeki sezon en çok karşımıza çıkacak detaylardan biri, akordeaon misali katlanmış gevşek görünüm. Bu botlar ve çizmeler, taytlar ve etekler için mükemmel. Eğer bacak boyunuz kısaysa çizmelerden ziyade bot modellerini tercih edin. Ayrıca bunları bol pantolonlarla giymeyin, aksi halde çok şekilsiz görünecektir.

Beyaz Botlar :

Yazının başında da belirttiğim gibi yaz aylarına uygun tasarlanan kısa botlar içerisinde en çok tercih edilen renk, beyazdı. Görünen o ki beyaz sadece bir yaz rengi olarak kalmayacak ve botlar sayesinde sonbahar-kış sezonuna taşınacak. Anlayacağınız şimdiye kadar beyaz spor ayakkabıları ilk günkü gibi beyaz tutmaya çalışıyorduk, şimdi sıra geldi beyaz botlara…

(via)

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.