Kiehl’s Midnight Serum

Yaklaşık 1,5 senedir memnunniyetle kullandığım ürün olan Kiehl’s Midnight (gece) serumundan bugün sizlere ayrıntılı olarak bahsetmek istedim.

%99.8 oranında botanik yağın karışımından oluşan gece serumu gece kaybettiğiniz nemi cildinize geri kazandırarak sabah canlı bir cilt ile güne uyanmanızı sağlıyor. (Bu arada karma cilde sahibim.) Ben kullanımım boyunca düzensiz cilt eşitsizliğimin düzene girdiğini ve sabahları daha yumuşak, sağlıklı,pembe bir cilt ile uyandığımı gözlemledim. Ayrıca içeriğinde parabende yok.

Ürünü cildime gece kremimi sürdükten sonra 3-4 damla serumdan alarak oval hareketlerle uyguluyorum. Genetik mi bilmiyorum ama 30 yaşıma girmeme kısa bir süre kalmışken çıkan göz ve yanak kenarında ki cilt çizgileriminde azaldığını fark ettim. Bunu da antioksidan etkilerine bağlıyorum. Hatta alnımda kalmadı bile. Benim için verdiğim paranın hakkını veren bir ürün. Şunu belirtmek isterim ki bu gözlemlerim son 1 seneye aittir. 1 senedir haftada 3-4 kez düzenli olarak kullanıyorum. Zaten bir şişede tam 1 senede anca bitiyor.

 

Önemli!!!! Ürün ile çok fazla yorum aldım. Özellikle de “yüzümde minik pembe sivilceler yapıyor.” diye.

Arkadaşlar ilk başta ürünü kullandığımda aynı sorun ile bende karşılaştım. Ancak ürünü kullanmayı bırakmadım ve dediğim gibi nemlendirici ile kullanmaya başladım. Akne,cilt probleminiz var ise bunu dermatologunuz ile görüşün. Her cilt tipine serumlar farklı reaksiyonlar gösterebilir,fakat her ürüne cildin belli bir alışme süreci de vardır. Sonuçta cildiniz hiç temas etmediği bir ürün ile tanışıyor. Çok sorun yaratmadıkça sizde benim gibi kullanmaya devam edebilirsiniz diye düşünüyorum.

İçeriğinde ki yağ türevleri ve özellikleri;

-Akşam Sefası Yağı
Anavatanı Kuzey Amerika olan bu bitki iki yılda bir çiçeklenir. Çiçeğinin büyük, kokulu, sarı yaprakları gün batımında açar ve sabaha kadar açık kalır. Taze bitkiden ve bitkinin olgun tohumlarından çıkarılan yağ, bitkisel tedavilerde kullanılır. Vücudumuzun üretemediği Omega 3 ve 6 gibi esansiyel yağ asitleri içerir. Cildin nemliliğini ve elastikiyetini korur.

 

-Lavanta Yağı
Cildin onarıcı fonksiyonlarını tetiklemeye ve daha aydınlık canlı bir görünüm için cilt tonunu geliştirmeye yardımcı olur. İltihaplı veya tahriş olmuş cildi yatıştırır. Eşit bir görünüm için cilt lekelerini azaltır. Stresi uzaklaştırmaya ve duygusal dengeyi sağlamaya yardımcı olur.

Lavanta kokusu sayesinde gece yatarken de kokusu ile yatıştırıcı bir hava yaratıyor.

 

Skualan
Zeytinden çıkarılan, yüksek kalitede ve son derece rafine bir nemlendirici yağ. Cildin doğal yağları ile fevkalade uyumlu olduğu tespit edilmiştir (Skualan zaten cilt yağında doğal olarak mevcuttur). Kolay emilebilen dokusu ve ciltte bıraktığı ipeksi dokunuş ile meşhur olan skualan, Kiehl’s ürünlerinde özel yeri olan bir bileşendir; nemlendirici formüllerimizin çoğunluğunda yer almaktadır.

 

 

 

Gündüz serumu deneyimimi merak edenleri burada ki yazıya davet ediyorum. tıktık

Ürünü satın almak isterseniz; gündüz serumu / gece serumu

Cildinizin hergün sağlıkla kalması dileği ile sevgiler,

S.

NOT:Sizde bu ürünü denediyseniz lütfen cilt tipiniz ile beraber yorum bırakmayı unutmayın …

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.