Kendinizin Stil Danışmanı Olun

Yeni biri ile tanıştığınızda ilk intibanın imaja önem versin vermesin 2 saniyede oluştuğunu biliyor muydunuz? Farkında olmadan kullandığımız bu ilkel iç güdüsel yaklaşım aslında kendi stilimizi de etkiliyor.

Daha bilinçli bir stil için kişinin önce vücudunu, kendisine uyan renkleri, yaşam tarzını tanıması gerekiyor. Kişinin mevcut imajı ile karşısındaki kişiye verdiği mesaj çok önemlidir. Unutmayın ki ilk intibanın %90’ı görsel, %2’si ise sözel iletişimden oluşur. Siz siz olun güzel olduğu için mesaj vermeyen ve gereksiz olan hiçbir ürüne para harcamayın. Alacağınız ürünün kullanılabilir oluşunu ön planda tutun.

Stil kişinin özgüvenini ve kendisiyle barışık olmasını sağlayacak etkiye sahiptir. Yeni bir imaj hayatınızda yeni bir değişim sürecine girmenizi tetikler. O yüzden değişen trendleri, güncel modayı ve sezon renklerini takip edin. Sezon başı markaların koleksiyonlarını inceleyin ve fiyat skalalarına hakim olun. Çekinmeyin! ve satış danışmanlarına yeni ürünlerin hangi günler geldiğini sorun.

Alışverişe, bütçenizi belirlediğiniz ihtiyaç listesi ile çıkın. Alışveriş esnasında tarzınıza,listenize,bütçenize sadık kalın. Alışverişe giderken yanınıza en çok kullandığınız aksesuarlarınızdan bir kaçını ve topuklu giymeyi düşündüğünüz bir ürün alacaksanız yanınıza topuklu ayakkabınızı alın. Denerken sıkıntı çekmemek adına alışverişe doğru çorap ve iç çamaşırı ile çıkın.

Gardrop detoksu yapın ve son 1 senede giymediğiniz ürünleri dolabınızdan çıkarın. Ürünün hayat tarzınıza,yaşınıza,kilonuza ve vücudunuzda nasıl durduğuna karar verin. Kaliteli ve rahat olan anahtar parçalarınızı belirleyin.  Aldığınız ürünle duygusal bir bağınızın olup olmadığını düşünün örneğin atılma zamanı gelmiş bir elbiseyi evlenme teklifi aldığınız gün giymiş olabilirsiniz. Bu gibi bir elbiseyi nostalji yapmak istediğiniz bir gün için saklamınızı öneririz.

Blogger olmanıza gerek yok siz de yaptığınız kombinlerin resmini çekip telefonunuzda bir klasör oluşturun. Dönüp baktığınızda ne kadar yol katettiğinizi göreceksiniz. Kullanabileceğiniz applerden bazıları; Fashiontalks,lookbook,style.com ya da sırf kendi stilinize özel gizli bir instagram hesabı dahi açabilirsiniz.

Renk analizini kolay yoldan yapın. Kendinize şu soruları sorun; Gündoğumuna mı? yoksa Günbatımına mı benziyorum? Şöyle ki gündoğumu daha soğuk renkleri barındırır,açık tenli olmanız gibi. Bu durumda gündoğumunda ki renkleri kullanabilir,turuncu-kırmızı gibi sıcak renklerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.  Günbatımı insanları ise daha esmer tene sahip olduğu için soğuk renklerden uzak durmalı,toprak ve baharat renkleri gibi sıcak renkleri kullanmalıdır.

1/3 – 2/3 Beden ilkesini uygulayın. Giyinmenin bir ilüzyondan ibaret olduğunu ve vücudunuzun üst kısmına 3’de1 , alt kısmına 3’de2’lik bir oran ayırdığınızda daha uzun ve ince görüneceğinizi unutmayın.

Son olarak yaşam tarzınızı, hafta içi ve hafta sonları günlük yaşantınızda neler giymek istediğiniz üzerine düşünün. Bir kağıt kalem kapın ve sosyal hayatınızda yaptığınız aktiviteleri sıralayın. Stil ikonunuz kim?, Kimlerin tarzını beğeniyorsunuz? ,Girdiğiniz mağazalar hangileri? bunların listesini çıkarın. Tarzınıza uzak markalara veda edin. Sık seyahat ettiğiniz bir işe sahipseniz kendi kapsül dolabınızı oluşturun. Kısa zamanda,pratik kombin çıkarmanın en iyi yolunun kendi stilinizi tanımaktan geçtiğini ise asla unutmayın.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.