Kazak ve Ceketlerinize Fark Katın

Günaydın trendseverler, bugün dolabınızda durdurmaktan sıkıldığınız ürünlere yenilik getirebileceğiniz “doityourself/kendinyap” önerilerini bir arada topladım. Umarım seversiniz ben bir çoğunu çooooktaaan yaptım bile. Size de tavsiye edeceğim kolay yapılabilecek detaylar ise şunlar;

1.Kot ceketinizin arkasına alacağınız püskülü direk dikerek böyle eğlenceli bir görünüm elde edebilirsiniz.

2.Kumaş kalemi ile denim ceketinizin arkasına istediğinizi yazabilirsiniz.

3.Pullandbear bu sezon bu ceketi 219₺ den rafa çıkarmış ki alamadığım için sinir olmamın yanı sıra “ay ben yaparım bunu!” triplerinde arkamı dönüp magazadan çıktım. Alacağınız delikli zımbaları ceket üzerine dikip yakasına istediğiniz renkte kürk/peluş detayını çıtçıt/düğme ile dikerek sizde resimde ki gibi bir görünüm elde edebilirsiniz.Ayrıca farklı renklerde dikeceğiniz peluş yakaları bu çıtçıtlardan/düğmelerden çıkarıp istediğiniz zaman geri takabilirsiniz ki bu ceketinizi hem kış hem yaz için uygun kullanmanızı sağlayacaktır.

4.Renkli,desenli kumaşlardan keseceğiniz harfleri bir araya getirin ve en sevdiğiniz kelimeyi ceketinizin sırt tarafına yapıştırın.

1.Düz kazağınızın üzerine yapacağınız minik ponponları dikerek böyle eğlenceli bir kazağa sahip olabilirsiniz.

2.Sweatinizin kollarına açacağınız deliklere (kemer delme makinasıyla) isterseniz halkalar geçirerek piercing etkisi yaratabilir ya da sweatinizin zıt renginde bir kurdelayı bu deliklerden çapraz geçirerek kol detayınıza ilgiyi toplayabilirsiniz.

3.Gri düz bir sweate siyah kadife kurdelalardan yapacağınız iri kurdelaları üst üste dizerek resimde ki gibi şirin bir görünüm elde edebilirsiniz. Ben çok sıkıldığım bir sweatime bunu yaptım bile yakında blogda sizler içinde paylaşacağım.

4.Yine sweatinizin renginde bir kumaşı uzun ince bir şekilde kesin. Mesela 120cm’e * 20cm. Kumaşın boy kısmın tam ortasından başlayarak en altına doğru çekeceğiniz ip ile büzüştüreceğiniz kumaşı kol detayına yerleştirebilir. Dilerseniz üzerine inci,renklitaş gibi küçük gözalıcı detaylar ekleyebilirsiniz.

5.Bildiğiniz üzere son zamanlarda kürk/peluş detaylar kol uçlarında,kazağın etek uçlarında yer almaya başladı. Aslında bunu yapmak çok da zor değil. Salaş kalıplı bir sweatinizin kol mesafesini ölçüp istenilen renkte ve kalınlıkta keseceğiniz kürk/peluş detayını buraya dikerek sizde resimde ki gibi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Not: kendinyap projesi yaptığınız her kıyafeti makinaya attığınızda ters çevirerek atabilirsiniz.

Boncuklu ve taşlı kıyafetlerinizi ise bir tülbentin içine koyarak tülbentin ağzını bağlayıp öyle makinada yıkayın. Böylece detaylar bozulmadan kalacak, emeğiniz boşa gitmeyecektir.

 

Dilerim ki ilham veren faydalı bir yazı olmuştur.

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.