İkonun peşindeki Prensesler

Kraliyet ailesine ne yapsa ne etse yaranamayan ve Prens Charles ile görücü usulü ile 17 yaşında evlendirilen Diana İngiliz hükümetin’nin en sevilen ladysi ve bir moda ikonuydu.Yardımseverdi.Melek görünümü ona sempati kazandırıyordu.

Ancak Prens kendinden yaşça büyük bir kadın olan evlenip boşanmış Camilla’a aşıktı.Bu arada google’da arattığınızda arada 1 yaş fark çıkıyor ama bu resmi ve gerçek bir kayıt değildir, bilginize. Bu kadın kraliyet ailesine layık görülmediği için Prens’e Lady Diana gelin olarak uygun bulundu. Kraliyet’in bir çok kuralı vardı ve Diana herşeye boyun eğmesine rağmen asla sevilen bir gelin olamadı. Diana kraliyete layık olmak için hep İngiliz tasarımcılar tarafından giydirilirdi.Ailenin geleneği olan yüzük gelinden başka bir geline aktarılabiliyorken, Prens’in annesine düşkünlüğü ve sahip olduğu kolye’de Diana’ya verilmişti.

Prenses Diana doğumdan sonraki süreçte evliliğinde mutlu değildi. Prens Charles hala Camilla Parker Bowles‘e aşıktı. Her şeye rağmen evliliğini düzeltmek istedi. Fakat Charles Camilla’ya aşıktı ve hiçbir şey fark etmedi. Sürekli tartıştılar, birkaç kere Diana kendine zarar verdi ama Charles ilgilenmedi. Diana kocasın kendisini sevmesini istedi fakat Charles Diana’yı tanımaya çalışmamıştı. Dört sene boyunca evliliği iyi geçti ama Harry’nın doğumunda Diana kocasında bir fark hissetmişti. Daha sonra ‘o gün evliliğim öldü’ dedi.

-Yukarda ki resim-

Solda: 1985 te Galler Prensesi “Mahçup Diana” Avustralya ziyaretinde.

Sağda: “Özgüvenli boşanmış kadın” Diana, 1994 te Londra’daki Serpentine Gallery’de Vanity Fair partisine katılırken.Bu elbiseyi 3 sene öncesinden Christina Stambolian yapmıştır. Elbise Diana tarafından asla giyilmesi uygun bulunmadığı için dolabında beklemiştir.Ancak kolye Diana ve Charles’in düğünlerinde kraliçenin taktığı kolye olup herşeyi anlatan aksesuardır.
O meşhur, siyah “intikam elbisesi”, Prens Charles’ın televizyonlarda eşini aldattığını itiraf ettiği gece için özellikle giyilmiş muhteşem bir darbeydi.Bu arada gerçekten bu elbise Diana’nın yaşadıkları gerekçesi ile “intikam elbisesi” adını almıştır.
Diana, aristokrat, vasat eğitimli, sevgi ve desteğe ihtiyaç duyan bir kadındı ancak hiç ağzını açmadan giysileriyle mesaj vermeyi çok iyi becerebilen bir zekaya sahipti. “Mahçup Di” den, genç anneye, ezilmiş ve hakarete uğramış eşten özgüvenli boşanmış bir kadına ve nihayetinde bir süperstara dönüşümünün her evresini, görünümüyle son derece başarılı bir şekilde sergiledi.

ve daha sonra ki Diana’nın ölümü ile ilgili yazı için sizi buraya almak istiyorum. tıktık

Diana’nın ölümünden sonra İngiliz kraliyet ailesine karşı halk inancını kaybetti ve ortaya Diana’cı bir kesim çıktı.

Prensesler neden Lady di gibi giyinmek istiyor?

Ekranlar ve gazete fotoğraflarının nabzına göre şerbet vermeyi üstün bir kabiliyetle başaran Diana’nın izinden yürümeye çalışarak görünümlerine odaklanan prenseslerin yeni imkansız hedefleri tabi ki de unutulmayan bir Lady Di olmak.

Peki Kate gözümüze soka soka neden Diana gibi giyiniyor?

1.Sevdiği adamın öz annesi olan Lady Diana’ya karşı duyduğu saygıyı Kraliyet ailesine karşı kullanıp “ben Diana’yı savunuyorum” ifadesi için mi?

2. “Diana’dan esinlenerek giyiniyorum” diyip İngiliz halkına karşı kraliyet ailesinin kaybettiği sempatiyi geri toplamak için mi?

Yorum sizin.

Sanırım bunu asla öğrenemeyeceğiz.

Yorumlar
  • Sohbet

    İlgi ile konuyu inceledim. Güzel paylaşım saolun

...

Yorumu Doğrula *

Recent Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.