healthy badass

Bir çok gebenin aklında doğum sonrası eski kilosuna dönme/dönmeme kaygısı yer alır.

Gebeliğin sonunda hızlıca kilo verimi görülür bunun nedeni 900-1100gr oluşu ve giderek lohusalık döneminde küçülmesi, göğüslerin bunun aksine 700-1400gr kadar büyümesi ancak emzirme ile sürekli şişip inmesi, kan hacminizin azalması(1800gr kadar), vücuttan ödem atılması (1800-2300gr) , yağ kitlesinin atımı(1400-4300gr) , bebeğin çıkışı (kilosunu siz biliyorsunuz:) , plasenta (600-900gr) , amniyon sıvısı (900gr). Yani doğum sonrası minimum 10kilo ile max 15 kilo arası bir kilo verimi görülür. Bunun dışında bol su tüketimi, hamur gıdalardan uzak durarak geldiğiniz kiloyu lohusalık döneminde koruyabilirsiniz.

 

Gebelik boyunca hamile pilatesine gitmek/ kegel egzersizi yapmak bedeninizde kalan artı kiloların verimini hızlandırır. Kilonuz boyunuza göre fazla ise gebelik dönemini bir diyetisyen yardımı ile devam ettirebilirsiniz.

 

Ben bu konuda hem gebelik dönemi hem de lohusalık döneminde çok soru aldım. Gebe kaldığımda 63, doğum yaptığımda 72,5kiloydum. Şimdiyse 61 kiloyum ki spora başlayıp sıkılaşacağım dönemi dört gözle bekliyorum. Lohusalık normalde 6 hafta ancak doktorunuzun uygun gördüğü ki dikişleriniz var ise spora başlama dönemi 2 ayı bulabiliyor.

 

“Gebelik dönemi beslenme ve ne kadar kilo almalı?” ile ilgili burada ki yazıma bakabilirsiniz; tıktık

 

Bunun dışında başka sorularınız var ise lütfen buraya yorum bırakmayı unutmayın.

get the look- stil parçaları;

shoes: Mango

skirt:Zara

tshirt:noddictioncollection

eyewear – gözlük: Armani

bag:Nine West

phonecase:Deercase

hair accessories:Stradivarius

 

Sevgiler,

Mama S.

 

Yorumlar
  • Sinem

    Yaa bana büyük bir motivasyon oldu bu 😄 Ben de 63le hamile kaldım ve çook korkuyorum alınacak o kilolardan ama şu an içime bi su serptin yeminle ☺️❤️

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.