Valentine’s Day Gift: Miu Miu Perfume

İtalyan lüks giyim markası Prada’nın kurucusunun torunu olan moda tasarımcısı Miuccia Prada’nın girişimleriyle 1993 yılında açılan Miu Miu moda evi ilk defa bir parfüm çıkarma kararı aldı. Miu Miu Modaevi’nin ilk parfümü olan Miu Miu parfümü 2015 Ağustos ayında piyasaya sürüldü. Şimdilerde Türkiye’ye yeni gelen Miu Miu’nun ilk parfümü ilkbahar/yaz aylarında kullanım için birebir.Koku içeriğinde meyve ve çiçek esansları yoğunca seziliyor.

Üst Notalar: Müge çiçeği, bergamot, limon.
Orta Notalar: Yasemin, gül, yeşil notalar, siyah Frenk üzümü, şeftali.
Dip Notalar: Akigala ağacı, beyaz misk.

Miu Miu parfümü Prada’nın parfümlerinin bir çoğunda imzası bulunan Danielle Roche Andrier tasarladı. Parfümde farklı bir unsur olarak sentetik bir nota olan ve henüz çok yaygın kullanımı olmayan Akigala ağacı kullanılmış.

Tasarımı hakkında;

Parfüm şişesinin tasarımına gelecek olursak şişe tasarımında Miu Miu markasının meşhur kapitone baskılı deri çantalarına gönderme yapılmış. Ayrıca markanın logosu şişenin boyun kısmına yerleştirilmiş. Parfümün genç ve canlı bir tavrı var. Reklamda genç, özgür ruhlu hatta biraz da içindeki çocuğun sesini dinleyen model Stacy Martin ve onunla beraber masumluğu simgeleyen şirin bir kedicik yer alıyor.

reklam kampanyasını izlemek için tıktık

 

———————————————————————-

In August 2015 MIU MIU begins the sales of their first perfume Miu Miu which was, according to Caroline Javoy, vice-chairman of marketing at Coty Inc., created as “unique, youthful, bright colors and sophisticated.”

Miuccia Prada wanted to intertwine the provocative, attractive spirit of the brand Miu Miu into the composition and the design of the fragrance bottle, and the brand of Prada helped develop the first Miu Miu fragrance and to design this attractive flacon.

The composition of the fragrance is signed by perfumer Danielle Roche Andrier, known for her creations for the house of Prada (as well as Bvlgari, Marni, Bottega Veneta). As Danielle explains it, the focus is on lily of the valley flowers supported with floral notes of jasmine, rose and green notes, as well as a special ingredient created by Givaudan, akigalawood, which develops the scent of patchouli, notes of pepper and woody aromas of oud. The composition of Miu Miu fragrance opens in a fresh and floral manner, and as it develops it begins warmer and woodsier, says Danielle.

Commercial is here click

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.