Günaydın 2017

Bu senenin bana kattığı tecrübeleri, arkadaşlıkları ve en büyük hediyesini anlatmakla bitmez. O yüzden her zamanki gibi kısa ve öz tutacağım yeni yıl yazımı. Her şey  hayatta bir hobi benim için ve öyle de kalmalı diyorum her zaman. Çünkü zorunluluk yok! şartlanma yok! sadece hayattan keyif almak var. Sevdiğim için, sizlerle paylaştığım şeyler mutlulukla çoğaldığı için yazıyorum bu postları. İşimden son 1 senedir memnun kalmadığım için ayrılıp 6 aylığına İstanbul’a gitmek bu sene için verdiğim en güzel karardı. Yıllardır aklımda kalan bir eğitim dönemini tamamlamış oldum. Bunun yanı sıra yeni arkadaşlıklarla genişlettim çevremi. Marie Claire,Vogue gibi büyük dergileri, editörlerini tanıma fırsatını buldum. Piyasanın içeriğini ve hayal dünyamızda oluşturulan o moda dünyasının sanıldığından daha güzel ve stresli olsa da profesyonel anlamda Türkiye’de gerçekten bir şeyler için çaba sarfedildiğini öğrendim. Unutmayın emek vermeden hayatınızda öncelik verdiğiniz şeylerde başarıya ulaşmak imkansız.

Hobilerdir insanları büyüten ,geliştiren ve kendilerini aşmalarını sağlayan. Ailemden hep böyle gördüm. Yemek yapmayı öğrenirken, müzik dinlerken,spor yaparken hep bir noktada bir kendimi bulmamı sağladı annem. Bana empati kurmayı öğrettiği,her zaman hayallerimi sorup, sorumluluklar verdiği, başarısız olacağımı bilse de denememe izin verdiği ve başkalarına benzemediğim için benimle gurur duyan, özgüven dolu bir yetişkin olmamı sağlayıp hep yanımda olan anneme,babamadır en büyük teşekkürüm. Arkamda beni ben olduğum için seven dostlarıma ve ömrümün yarısını geçirdiğim eşime ise sonsuz teşekkürler.

Şimdiyse tüm hayatımın merkezinin değiştiğini hisseder gibiyim vücudumda atan  ikinci bir kalp ile. Zamanında yaşanan her şey günü daha anlamlı kılıyor inanın. 2017’den bir beklentim ya da dileklerim olmayacak bu sene çünkü o yine ne hakettiysek onu verecek bize. Size söyleyebileceğim birkaç söz dışında bir şey yok aslen;

1.Kırıldığınız insanlarla aranıza mesafe koyun. Kırıldığınızı hissediyorlarsa yarın gelecekler,gelmiyorlarsa zaten doğru mesafeyi bulmuşsunuz demektir.

2.Hayatı deneyimleyerek öğreniyoruz, gardınızı indirmeyin her daim ayakta durun. Hata yapmaktan korkmayın. Çünkü öğrenmenin başka bir yolu yok.

3.Bırakın arkanızdan konuşulsun. Hiç konuşulmamanızdan daha iyidir.

4.Hayır demekten korkmayın ,kim olduğunuzdan asla çekinmeyin ve yeri gelince düşmanınızı bile sevin.

5.Sahip olamadıklarınız için üzülmeyin, sahip olduklarınız için şükredin.

***

2017’den bir mucize beklemeyin zira hepimiz bir mucizeyiz bu hayatta.

Sevgiler,

S.

 

 

pijamalar:LCWaikiki

taç:Accessorize

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.