Flamingo

Hem eşim doğa fotoğrafı çekmeye son zamanlarda merak sardığından hem de şehrin yorucu ve kalabalık havasından uzaklaşmak istediğimizde kendimizi haftasonları doğal alanlara atıyoruz. Bu haftasonu da Gediz deltasında ki Kuş cennetine gittik. 20 km’lik alana yayılmış bu inanılmaz doğada yer alan canlıları yakından görme fırsatımız oldu.

Alanı gezmek için belediyenin bisim bisikletlerini kiralayabiliyorsunuz. Ancak tavsiyem erken saatte gitmeniz aksi taktirde bisiklet bulamıyorsanız. Veya kendi bisikletleriniz ile de gidebilirsiniz. Restaurantları ise saat 17:00’a kadar açık.

Üniversite’de ornitoloji dersi aldığım için kuşlara meraklı meraklı baktığım doğrudur. Sizinde ilginizi çekiyorsa buradan görebileceğiniz kuş türlerine bakabilirsiniz. tıktık Gediz Deltası’nda bulunan yaban hayvanları arasında kuşlar çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü delta Türkiye’nin en fazla kuş çeşitliliğine sahip alanlarından birisidir. Alanda bugüne kadar yapılan araştırmalar ve amatör kuş gözlemcilerinin gözlemlerinde 289 kuş türü kaydedilmiştir.Genel alan haritası ise burada tıktık

Türkiye’de tuz gölü dışında filamingoların gediz deltasında ürediğini biliyormuydunuz? Kendi doğalarında yaşadıklarını görmek ve bu deltada yer alan canlıları fotoğraflamak gerçekten çok güzel bir duygu. Ayrıca bu anlamda her sene katılabileceğiniz yarışmalarda mevcut. http://www.izmirkuscenneti.gov.tr/ sitesinde duyuruları takip edebilirsiniz.

Gelelim günün stiline; hamileliğimin 6.ayında tayt giymekten vazgeçemiyorum ve bol bol yürüyüş yapmaya devam ediyorum. Kazaklar ise kış aylarında üşütmemeniz için en iyi seçenek ve tabiki rahat ayakkabılar.

kazak – jumper ; Addax

ayakkabı – shoes ;Divarese Giro (şu an indirimde burada)

çanta – bag ; Paul’s Boutique (burada)

şapka – hat ; Zara Kids

 

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.