don’t war make love

Savaş sırasında İngiliz ordusu, Thomas Burberry’yi, ağır ve kullanışsız parkaların yerine kullanılmak üzere subayların ihtiyaçlarına cevap verecek bir ceket yaratmakla görevlendiriyor. Böylece gabardin kumaşından, yağmur geçirmeyen, rahat ve hafif trençkotlar doğuyor.

Savaş bittiğinde cepheden dönenler günlük yaşamda trençkot giymekten vazgeçemeyince, trençkot siviller arasında da popüler bir giysi oluyor. Üstelik artık yalnızca erkekler değil, kadınlar da trençkotu severek giyiyor.

Aslında bu stilimde Audrey Hepburn’ün “Tiffany’de Kahvaltı” filminde ki gibi trençkot üzerine kafama eşarp ile kapatmak istedim ancak ne istediğim gibi eşarp bulabildim. Ne de stilim buna müsade etti. Döndüm köylü emineye ondan en iyisi mi ben beret takiyim dedim.

Trençkotlar bir klasik halini aldı.Daha çok şık ofis kombinleri ya da sofistike stillerin tamamlayıcısı olarak kullanılsalar da artık onlarda sokak modası ile buluştu.Ve bu sene geçmişin aksine klasik bir şekilde değil sokak stili de dediğimiz daha spor parçalarla konbinlenen günlük parçalar halini aldı.

Bu arada ben trençkot kemerini içime takmayı tercih ettim. Gömleği de ters giydim. Çünkü neden olmasın? çünkü millet gider Mersin’e ben giderim tersine hahaha:) Şaka bir yana trençkotun sert görünümünü kırmak ve daha spor bir hava katmak için bu şekilde tamamlamayı tercih ettim. İsteyenler trençkotun kankası boğazlı kazak ve bol paça pantolonları bir arada giyerek hem klasik hem de 60-70’leri anımsatan bir stil elde edebilirler.

Stil Parçaları;

Trençkot: Şu an indirimde Setre (https://www.setre.com/17sd002-trenckot-3812)

Beret:Koton

Çanta:NineWest

Spor ayakkabıları:Nike Airmax

Gömlek:Zara Man

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.