Daima Işılda

Biz kadınlar daima bir bahaneye hazırız değil mi? “Hamileyim ben üstüme gelme, işten ayrıldım üstüme gelme, hayatım istediğim yönde ilerlemiyor üstüme gelme, adet dönemimdeyim beni rahat bırak, kilo aldım bundan daha kötü ne olabilir ki, aldatıldım sen bunu anlayamazsın… bıdı da bıdı.”

Hadi ama hayat devam ediyor ve hormonlarının duygusal dönemine yön vermesine izin verme. Ne olursa olsun ayağa kalk, kendine gel ve hayata karşı duruşunun ne kadar güçlü oldğunu göstermekten çekinme.

Bunu neden mi söylüyorum? çünkü tam da hormonlarla başa çıkma dönemindeyim. Yakınlarıma sürekli şunları söylediğim bir dönemde hem de  “kendimi patlayacakmış gibi hissediyorum!!!” , “hiçbirşey yakışmıyor! dışarı çıkmak istemiyorum!” “sence çok mu kilo aldım?” “aşkım sence ben çirkinleştim mi?” hayır hayır siz hala sizsiniz ben hala benim. Hiçbir şey değişmedi ancak o lanet hormonlar yok mu hepsini bıçaklamak istiyorum. Bu haftasonu kalktım ve içimde ki çocuğu dışarı çıkarmak istedim. Ne de olsa yakın zamanda anne olucam ve pofuduk giyinen bebişim olucak. O yüzden en aşırı ergen pofuduk çantamı takıp, tikican ugglarımı giydim ve ışıltılı taytım ile ışıldamaya karar verdim.

Hatta bu hafta duyduğum en güzel iltifat şuydu; Otobüse bindiğimde bakiyem yetersiz geldi ve utanç içinde otobüse dönüp “fazla kentkart basabilecek olan var mı parasını versem?” diye bağırdığım da teyzenin biri bana “kızım sen öğrencisin bende tam var ama?!” dedi. ahahhahaha öğrenci mi? ya teyze seni ekmek arası yerim ben. “Ah bir bilsen hem 30 yaşıma girmeme az kaldı hem de 6 aylık bir bebişle hamiş hamiş hormonlarımla gezinmekteyim.” demek istedim ama onun yerine sadece salak salak kocaman gülümseyerek teşekkür ettim.

Yani demem o ki aynaya kendinizi severek bakın, kırışıklıklarınızı, kilonuzu,ergen oldğunuz için çıkardığınız minnak pembe sivilceleri,hamilelik kilolarınızı,dombili gıdınızı, doğum sonrası sarkmış göbüşünüzü hatta o diklikten eser kalmamış memişlerinizi dahi sevin. Kendinizi olduğunuz gibi sevin ki mutluluğunuz uzaktakileri bile yanınıza getirsin.

 

get the look – stil parçaları;

yelek – vest ; Zara old

kot ceket – denim jacket ; Levis

pullu tayt – sequin leggings ; Stradivarius’16

botlar – boots ; UGG

kazak – jumper ; Zara

sırt çantası – backpack ; C&A (paul frank armaları ben yapıştırdım.)

chokers ; İnyourfofficial

 

makeup details;

1.gözümün kenarında kullandığım pigment parıltı ve yıldızlar flormarın nail art süslemelerinden.
2.rujum note cosmetics nude rengi
3.allık ve kontürü benefit hoola bronzer ile yaptım.
4.Note 04 sand sıvı fondöten (cildime kullandım ki bu kadar hızlı emilmesini ve eşit ton sağlayacağınız tahmin etmiyordum.) Normalde dior nude kullanıyorum.

 

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.