chunky knit cardigan

Ananneden yadigar, komşunun elinden çıkma, annemizin el emeği derken örgüler 2017’de yükselişe geçti. Yurtdışından şu aralar çokca duyduğumuz Mum’s Handmade markası da bunun öncülerinden oldu. Birçok blogger ile sokak modasında kendi ürünlerini tanıtmayı başardı. “chunky knit cardigan” ismi ile anılan bu hırkalara sahip olmak isteyenler örgücü teyzelerin kapılarını aşındırmaya başlayabilir.

Hem sıcacık bir kış için hem de şirin bir sokak tarzı için benim seçimim pembeden yana oldu çünkü o çok istediğim hardal sarısı ipi bulamadım. Allahım başka dert verme yarappim dinimiz amin.

Bu arada yurtdışında fiyatlar 250-280 euro civarında. Türklerde ise 250TL + kargo ücreti istiyorlar. Komik!

Nako Spagetti modelden 16 ip ile bu hırkayı maksimum 80TL’ye mal etmeniz mümkün. Nako spagetti orjinaline yakın en iyi ip kesinlikle tavsiye ederim.Yapılışını da buyrun burada ki video’dan izleyebilirsiniz. Eli örgü görenler için; https://www.youtube.com/watch?v=dzp1SIWLpV4

video 2; https://www.youtube.com/watch?v=beohfzadqMg

İpleri de şuradan alabilirsiniz; https://www.nako.com.tr/el-orgu-ipligi/klasik/Spaghetti/4508

Tabi ben örgü örmeyi beceremediğimden çok uygun fiyata bir instagram butiğinden ördürdüm.Benim gibi örgü bilmeyenler instagram adresinden butiğe ulaşabilirler. Göremezseniz de dm atabilirsiniz.

Stil Parçaları;

nike shoes

hm eşofman 

accessorize sırt çantası

pullandbear tişört

ahududu hırka 

Sevgiler,

S.

Yorumlar
  • gzmgdr

    Bende 240TL+kargo parasına kıyamadığımdan Kartopu’nun Punto serisinden 10 ip aldım şimdilik 50 TL’ye halledeceğim gibi görünüyor. Kolların örülüşü tabii annemin ellerinden öpüyor çünkü ben daha o kadarını beceremiyorum. 🙂 Buarada güle güle kullan.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.