Çanta boyu nasıl seçilmeli?

Artık yazmadan edemeyeceğim. Çünkü yer elması kadar kızlarımızın kendi kadar evrak çantası ile dolaşmasını kaldıramıyorum.Gözlerimin retinaları yanıyor ANLASANIZA. Veya uzun boylu ablalarımızın minnacık sırt çantaları taşımaları!

Bir de çok beğendiği için kendi boyuna uygun olmayan her çantayı alıp asla kombinleyemediği için (yani aslında boyuna uygun olmayan çanta ile kombinlemeye çalıştığı zaman zarfı için) yazacaklarım, tavsiyelerim var.
İlk önce lüks markaların neden aynı çantayı farklı ebatlarda ürettiğini algılamamız gerek. İkincisi bunun önemi ve sebebi…
!!!!!!!!!!Unutmamak gerekir ki çanta nerede duruyorsa o bölge göz önünde olur.!!!!!!!!
Vücut şekillerine uygun çanta alternatiflerini ben 5’e ayırdım;
1.)Kısa boylular
Kısa boylu kadınlar için en ideal çantalar küçük çantalar olup bu modeller kısa bayanları daha uzun gösterir. Büyük modeller kısa bayanları daha kısa ve toplu gösterir.
2.)İnce ve uzunlar
İnce ve uzun kadınlar çok şanslılar çünkü her çanta modeli uzun silüetlerle mükemmel bir uyum sağlar. Büyük çantalar, omuzda çapraz taşınan uzun saplı modeller ve clutch çantalar ince ve uzun kadınlar için idealdir. Renkli ve desenli modeller ve tote ve hobo gibi salaş çanta modelleriyle uzun görünümünüzü hareketlendirebilirsiniz.
Sadece mini boy çantalar sizi daha uzun ve cılız gösterebilir bu yüzden küçük, portföy çanta alırken kolunuzun altında durabilecek boyutta olmasına dikkat edin.
3.)Üstü kalın olanlar
Üstü kalın olanlar dikkatleri kalçaya ya da bel çizgisine çekmelidirler.
Uzun saplı çapraz taşınabilen messenger çantalar ya da elde taşınabilen portföy çantalar üstü kalın olan kadınlar için idealdir.
4.)Kalçası geniş olanlar
Kalçası geniş olanlar için en ideal çantalar omuzda taşınabilen kısa saplı, klasik çantalardır. Kalçaya denk gelmeyen kısa saplı modeller en uygun olanlarıdır. Orta büyüklükteki bel hizasında biten hobo tarzı çantalar diğer alternatif arasındadır.
5.)Kilolu ve kalın vücutlar
Tote ve hobo modelleri gibi orta büyüklükteki eni geniş olan çantalar kilolular için idealdir. Vücut şeklinizle uyumlu bir orantıya sahip modeller tercih etmelisiniz. Seçilen çantanın kalın ve kilolu görünen bölgelerin biraz aşağısında ya da biraz yukarısında durduğuna dikkat edilmelidir ve asla kusurlu bölgenin üzerinde duran çantalar tercih edilmemelidir.
SON OLARAK;
Çanta alırken acele etmeyin, aynanın karşına geçin ve çantanın vücut şeklinizi doğru orantıladığına dikkat edin. Örneğin eğer ince ve uzunsanız yuvarlak, daire şeklindeki modeller sizin için idealdir, eğer kısa ve yuvarlak bir vücut şekliniz varsa uzun modeller sizin için en uygun olanıdır.
Sadece trend olduğu için vücut şeklinize uygun olmayan çantaları tercih etmeyin, unutmayın uzun süre kullanabileceğiniz, size uygun olan birçok alternatif model bulabilirsiniz.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.