C.Louboutin: Nude Ballet Flats

Yüksek topukların efendisi olarak bildiğimiz ve kadınsı güdülerimizi dışarıya en iyi şekilde vurmamızı sağlayan estetik topukları ile gönlümüzü fetheden Louboutin ten renklerinden yola çıkarak balerin babetleri ile yeni bir koleksiyona el attı. En açık ten renginden en koyusuna kadar 7 renk seçeneği ile bu koleksiyonda rahatlığa,esnekliğe ve naturelliği vurgulayan Louboutin bu koleksiyona “Solasofia” ismini vermiş. Tabanda yine kırmızı rengin kullanımı dikkat çeksede soft derinin kullanıldığı babetlerin “lea nue”, “toudou” ,”nats” ,”maya”gibi isimleri daha çok dikkat çekmekte. Fotoğraf çekimini Sofia & Mauro’nun gerçekleştirdiği tütülü balerinlerin tensel uyumunu çok beğendiğimi söylemem gerek. Solasofia‘ların şu an ki satış fiyatı $595.

p.s: 5 ve 6 nolu babetlerin isimlerini bulamadım. Bulursanız ve bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Sevgiler,

S.

——————————————-

Christian Louboutin originally launched his ‘Nudes’ collection in five shades that correspond with women’s skin tones whether pale or dark. Since then, the shoe designer has included two new shades and spring-summer 2016 introduces a new style with the ballet flat, Solasofia. Made of soft and buttery napa leather, the material mimics the feeling of skin with the a red-bottomed sole. From pale ‘Lea Nue’ #1 to deep ‘Toudou’ #7, there is a shade for everyone.

Celebrating the launch of the new collection, the accompanying visuals photographed by Sofia & Mauro feature models in ballet-inspired tutus wearing flats in corresponding shades. Available now, the Solasofia is priced at $595.

p.s:I can’t find them (no5 and 6 flats name). İf you find them and you will share with us, we will be very happy.

xoxo,

S.

Showing 2 Yorum
  • ArsLonga, VitaBrevis

    Salasofiaların floral desenli olanları da var fiyatı $625 bir kaç yabancı sitede satışta <3

  • Dadie Bradshaw

    I really wanna but them!

    DadieB.~
    dadiebradshaw.altervista.org

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.