Bvlgari Goldea Roman Night

Son zamanların en başarılı designlarından biri daha … Lady Gaga’nın siyah parfümünden sonra ilgi odağı olan Goldea! Goldea altın tanrıçası anlamına geliyormuş, Ingilizce ve Latincenin bir kombinasyonu parfume isim vermis. Gold=Altın + Ea=Tanrıça

Parfumde ilgimi çekenler;

– Çok katmanli oluşu,

– Notalarin secilemeyecek kadar iyi harmanlanmis olmasi,

– Oryantal floral kategorisinde olmasının hakkını veriyor olması,

– Yuksek kaliciliğı, ve tabi ki kokunun arkasindaki burun: Alberto Morillas

Parfumun piramidinde ilgi cekici sekilde misk notasi hem ust hem orta hem de dip notalarda kullanilmis. Bu normalde burunda bir patlama yaratacak olsa da Alberto bunu çok iyi dengelemiş.

En baskin notalar amber, kaliteli bir ylang ylang, yasemin, portakal cicegi, bol miktarda misk( biraz freshlik için), kokunun biraz daha kolay tasinabilir halde kılan bergamut ise en sevdiğim nota!

Kokuyu ilk sıktığınızda,kimisine göre ağır gelebilecek bir koku fakat 15-20 dakika sonra koku oturmaya baslayinca, ustalikla harmanlanmis notalar kendini gostermeye basliyor ve bağımlısı oluyorsunuz.

Bir sisesine sahip olmak icin sabirsizlandigim oldukca basarili bir kokuydu, tesekkurler MMkozmetik ve tesekkurler Bvlgari!

*Peki parfüm nasıl saklanmalı? Uzun süre kalıcılık adına parfümler kullanılmadan önce 8-10 saat aralığında buzdolabının kapak kısmında saklanmalıdır.

*Hangi bölgelerimize uygulamalıyız?  Uzun saçlı iseniz gerdan ve omuz kısmına ,kısa saçlı iseniz boyun kısmına, bebekli bir anne iseniz kulak arkasına uygulamalısınız. Ayrıca tarağınıza sıkıp saçlarınızı taradığınızda ve saça fön uylamadığınızda parfüm 2-3 gün süre ile üzerinizde kalır.

*Erkekler nereye uygulamalı? Kol kısmına.

*Fresh kokular için hangi notalı parfümlere yönelmeliyim? İçeriğinde beyaz misk olan kokulara.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.