Biberon Seçimi

6. aydan itibaren Dr. önerisi ile ek gıdaya başlamanın yanı sıra devam sütümüz ile uzun bir yola başladım. Ah tam bir amatör anneyim. Bir elimde mama bir elimde biberon savaşa hazırım.

Artık bende düzenli uyuyup,uyanabileceğim,rahat öğünlerle menümü şenlendirebileceğim. Yani ümidim bu sevgili anneler.Geleyim sadede…

Biberon seçimide aynı emzik seçimi gibi dene-at ile geçti. Denediğim biberonların aynı emzik başına benzemesine dikkat ettim ama yok hanımefendi kabul etmedi. Camı sağlıklı olsa dahi taşıması ve yüzüne çarpması ile kötü sonuçlar doğuracağından, düşürüp kırabileceğimizden erteledim.

Plastikte ise BPA içermemesi en önemlisi. Peki başka nelere dikkat etmeli?

Bebeğinizin beslenmesi için seçeceğiniz biberon, kolik yani gaz sancısı azaltmaya yardımcı olduğu klinik olarak ispatlanmış ise, bebeğiniz daha memnun bir beslenme süreci yaşayacaktır. Aynı zamanda biberonun üzerinde bulunan işaretlerinde belirgin ve net olması gerekmektedir. Bu sayede sizin daha doğru bir ölçüm yapmanıza yardımcı olur.

Hava geçiren biberonlar

Piyasada bulunan hava geçiren sistemli biberonlar, bebeğinizin doğal beslenme ritmi ile çalışır. Hava geçirgen emzik,  bebeğin süt akışını kontrol etmesine yardımcı olur. Emzirme ile biberondan beslemeyi birleştirmede kolaylık sağlar. Aynı zamanda hava geçiren biberonlarda, beslenme sonrasında koliğin meydana getirdiği ağrı ve rahatsızlık hissini azaltmak amacı ile tasarlanmıştır ve emzikten gelen hava kabarcıklarının mideye değil, biberonun içine taşınmasına yardımcı olmaktadır.

Hava geçiren biberonların avantajları nelerdir?

  • Herhangi bir boyutta olan biberon ve herhangi bir akış hızındaki emzik ile beraber kullanılabilir
  • Bebeğiniz akış hızını, aynı göğsünüzde olduğu gibi kontrol altına alabilir
  • Hava geçirgen emzik, göğüsten emzirmeden, şişeden beslemeye geçişi kolaylaştırır.
    Daha istikrarlı ve konforlu bir beslenme sunar
  •  Şekli, tutuşu, geniş boynu ise biberonun doldurulmasını kolaylaştırır.
    Kolay temizlenebilir, ve parçalarını birleştirmek kolaydır.
  • Hava geçiren biberonların büyük bir kısmı, BPA içermez ve son derece dayanıklıdır. Emzirme hızında süt sağlayarak, bebeğin yorulmadan beslenmesine yardımcı olur.

Biberon seçimim çift antikolik ve anne memesi seklindeki ağızcığı ile mükemmel bir biberon olan herobottle’dan yana oldu. Yukarı da gördüğünüz yeşil olan ise onun ağızcık yapısı. İnanılmaz yumuşak,esnek bir yapıya sahip. Ben alırken biraz tereddütlüydüm hatta nasıl olsa sevmeyecek diye yedek ağız dahi almadım. Ama eline verir vermez, almak zor oldu, bırakmadı.Şimdi yedek agız için siparişimi verdim bile. Ürün içerisinde devam sütü tozunu taşıyacağınız ayrı kabı ve filtreli karıştırıcısı da mevcut. Suyu ekle ,tozu ekle,filtreli karıştırma kapağını koyup kapat ve çalkala. İşte hazır.İncelemek isterseniz linki aşağıda paylaşıyorum;

HeroBottle 340 ml Turquoise

Bir diğer aldığım ürün suluk; Ne alaka ne gerek var hepsinden içiyor zaten diyeceksiniz ki bende öyle diyordum ama o öyle değilmiş arkadaşlar. Diş çıkarma döneminde deli gibi emikleyip ve kaşığı,memeyi,emziği,biberonu kemirme çabalarında suluk başının sert olması dişlerin yamulmasına neden olabiliyor. Sürekli biberonda yıkayıp temizlemek onca işin arasında kalabalık etmesin diye aldım çok da memnunum. Onunda ağız yapısı yukarı da pembe olan. Linki ise hemen aşağıda;

HeroSippy 140 ml Pink

Ah birde unutmadan. Tabi yaaa suyu,mamayı istediğiniz sıcaklıkta taşıyabilmeniz için termos. Onuda paylaşıyorum;

HeroTermos 300 ml White

İşte bu şekilde sevgili anneler, umarım çoğunuzun sorusuna toplu cevap verebilmişimdir. Başka sorularınız olursa lütfen mail olsun, instagram dm’i olsun, yorum olsun atmaktan çekinmeyin.

Siteden satın almak isterseniz sizler için bedava kargo kodunu kullanmayı unutmayın; wantthefashionfree

Öneri yada deneyimlerinizi bizimle burada da paylaşmaktan çekinmeyin.

Sevgiler,

Mama S.

...

Yorumu Doğrula *

Recent Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.