Be a strong mom

İçimde atan minik kalple, mucizeyle uyandığım bir sabahtan daha herkese merhaba! Sizlerle paylaştığım mutlu haberin üzerinden bir hafta geçti. ‘Hayat, deneyimlerden öğrendiğimiz kişiye özel tasarlanmış bir yolculuk. Herkesin pusulası kendine. Ne kadar ikaz alırsanız alın, kendiniz tecrübe etmediğiniz sürece yol alamazsınız. Hata yapmaktan korkmayın. Öğrenmenin başka bir formülü yok. ‘

Bende yeni yeni öğreniyorum bazı şeyleri, hatta daha iyi anlıyorum, daha iyi sorguluyorum. Kendi bedenim hakkında karar verme yetkimi sonuna kadar kullanıyorum ve bir kadın olarak içerisinde bulunduğum düzende, geleceğimle alakalı alınan siyasal ve toplumsal kararlarda söz sahibi olmamdan daha doğal ne olabilir? diyorum. Feminizmliğin erkek düşmanlığı olarak simgelendiği bu dönemde aslında eşitliği vurgulamak istememiz sürekli yanlış yerlere çekiliyor. Feminzmin toplumsal, siyasal ve kültürel eşitlikten başka bir anlamı yok. Bu kadar yalın ve basit. Kadın olarak güçlü olmayı seviyorum. Hatta artık eskisine göre kendimi daha güçlü hissediyorum. O minik beden için bu çirkin dünyayı güzelleştirmek için yapmayacağım şey yok.

Hayatımız giderek değişiyor buna meydan okumak bizlerin elinde. Madonna’nın dediği gibi; “…birlik yapacağınız, arkadaş olacağınız, bir şeyler öğreneceğiniz, ilham alacağınız, işbirliği yapacağınız, destek olacak, sizi aydınlatacak güçlü kadınları arayın…” Kendi ailemizi seçemiyoruz ama çevremizde ki dostları, arkadaşları seçmek bizim elimizde.

Güçlü bir anne olmak istiyorsanız hatalarınızı itiraf ederken egonuzu önünüzden kaldırmayı bilin. Kimse kusursuz değildir ve mükemmel bir anne olmamıştır.Siz güçlü kalın ki çocuğunuzda kendini güçlü ve özel hissetsin. Daima hedeflerinizi baz alın ki çocuğunuzun da hayatta bir amaç edinmesi kolaylaşsın. Hayır demekten korkmayın,başkalarının hakkınızda ne düşündüğünü önemsemeyin. Kendinize değer vermekten,bedeninizi ve ruhunuzu sevmekten asla vazgeçmeyin.

 

 

 

get the look / stil parçaları ;

hat – şapka ; Polo Garage

jewellery – takılar ; Vintage & Mango & Accessorize

denim jean ; Levis Türkiye

blazer ; Park Bravo

leather jacket ; Twist Türkiye

socks – çorap ; Penti

 

Sevgiler,

S.

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.