Art in Mykonos: The 3 Best Galleries You Should Visit

Herkese merhaba bugün sizlere güzel Yunan adası Mikonos’a gittiğinizde ziyaret etmeniz gereken en iyi 3 galeriden bahsedeceğim. Antik tarihi ve liberal kültür açısından gelişmiş bu küçük adadan dünyanın dört bir yanından gelen ve jet sosyetenin gözdesi olmayı başaran ünlü sanatçıların sanat eserlerini bir arada görme şansınız var.

Kalimera beauties… The beautiful Greece island of Mykonos is better known for its liberal party scene and ancient history than its contemporary art. To help you appreciate the continued relevance of Mykonos as a site of cultural interest, here are three of the island’s best contemporary galleries.

1.Rarity

Rarity Galeri Mikonos’un merkezinde yer alıyor. Rarity Galerisini gezerken 3 boyutlu resimlerden etkilenmemek mümkün değil. Özellikle heykellerin bu denli insan tenine yakın oluşu verdiği gerçeklik hissi inanılmaz. Carole Feuerman’nın çalışması olan heykellerde sudan çıkmış yüzücü kızların üzerindeki su damlalarına kadar çalışan sanatçı bizi şaşırttı. Bizi etkileyen bir diğer eser ise Patrick Hughes’ın gözü odak noktasına bağlayan ve bu noktada nerden bakarsanız bize doğru hareket eden resmiydi. Yakınına geldiğimde inanamadım çünkü bu resim çıkıntılı, altıgen mukavvadan ve düz resimlerden oluşuyordu. Peter Anton’nun kocaman korneti, çikolata kutusu ise ağzımızı sulandırmaya yetti.

Rarity Gallery, Kalogera 20 – 22, Mykonos, Greece, +30 2289 025761

http://www.raritygallery.com/

 

2.Minima

Minima sanat galerisinde cam ve yansıma çalışmaları ile anılan Emil Herker’in tablolarına göz attık. Bu kadar yaratıcı bir elin tablo üzerinde kullandığı yağlıboya ve sprey darbelerinin eğlenceli sunumu gözlere şenlikti. Daha fazla sanatçının eserlerine göz atmak isterseniz linke tıklamayı unutmayın.

Minima Gallery, Goumenio Square, Mykonos, Greece, +30 22890 23236

http://www.minimagallery-mykonos.com/

 

3.Municipal Art Gallery

Birçok sanatçının sergisine ev sahipliği yapan galeride bizim gittiğimiz sıra Milly Martionou’nun renklerle olan soyut çalışmaları mevcuttu. Yüzünüzü güldüren, içinizi açan, sizi mutlu eden tablolara bakmak ve en az 3 tanesini alıp gitme isteği. İşte tamda böyle ifade edebilirim Milly’in çalışmalarını. (millymartionou.com)

Zervoudaki, Igglesi Building, Matoyanni, Mykonos, Greece, +30 22890 27190 municipalartgallery

 

 

Galeriler hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz bu linke bakmanızı öneririm.

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.