AKIL ALAN BİR MEKAN: HUNGRY DOG

Buca’da kısa süre önce hizmete giren Hungry Dog Pub, yıllarca emek sarf edilerek dünyanın dört bir yanından toplanan antika eşyalar ve aksesuvarlarla dekore edilmiş olup genç nüfusa hitap eden modern bir restaurant. Kurucusu olan Selim Kaptan bizi ilk ağırladığında mekanı incelemem saatler sürdü. Fotoğraf çekilmem ise çok daha uzun.

Eskiden beri 1940’lı ve 50’li yıllardan kalan vintage ürünlerin koleksiyonunu yaptığını ve bu koleksiyonun da Hungry Dog’un dekorasyonunda önemli bir yer tuttuğunu dile getiren Kaptan, “Yaklaşık 10 yıldır dünyayı gezerek benim için çok önemli tutku olan antika eşyaları topluyorum. Mekanda eski kola şişeleri koleksiyonu, tabelalar, sakız makineleri, levhalar, saatler ve tartılar gibi pek çok farklı ürünü bir arada görebileceksiniz. Bunları toplamak için Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya gibi ülkeleri dolaştım. Antika dükkanlarından, bit pazarlarından ve farklı yerlerden bu ürünleri toplayıp restore ettirerek günümüze kazandırdım” diyor.

Efsanevi lezzetlerle dolu olan menüden ise benim en sevdiğim kuşkonmazlı tavuk ve soslu dana rosto oldu.Dünyaca ünlü biraların yer aldığı menüde her damağa hitap eden seçenekler mevcut.

400 kişilik kapasiteye sakip mekanda Şstanbul’dan getirtilen özel yapım sosisler ise Amerika’da yapılanlara gerçekten çok yakın.Selim Bey ile konuştuğumuzda daha elinde bir çok koleksiyon ürünü olduğunu ve bunlarla 3 mekan daha açabileceğini belirtti. Bir sonra ki hedeflenen şubeler arasında Eskişehir, İstanbul var.

Kesinlikle ziyaret edilesi bir mekan olduğunu belirtmem gerek hem gönlünüzü hem de gözünüzü doyuracağınız bu mekana şimdiden koşun derim.

Sevgiler,

S.

 

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.