8.Alaçatı Ot Festivali

Her yıl on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Alaçatı Ot Festivali’nin bu yılki teması “Isırgan”dı. 8. yılında bir İzmir’li olarak hiç görmediğim kalabalığı gördüm. Standlar hiç olmadığı kadar işlekti. Adım atılmayan daracık sokaklarda yine zombiler gibi ilerlemek zorunda kaldık.

Otlu gözlemelerden, zeytinyağlı enginarların her çeşidine,sarmalardan el işi örgülerin, ürünlerin satıldığı, İzmir’in koku ve lezzetini barındıran tüm organik lezzetleri keşfettik bugün. 9.ayımı bitirmişken bebişimi de bol bol sebzeyle besledim. Enginarın en tazesinden midye yaparız biz her sene. Eve de stok yaptım ,aldıklarımı konu komşulara dağıttım.

Sadece tur otobüslerinin trafiği katletmesi ve bunun için önceden belediyenin önlem almamış olmasına tahammül edemedik. Bir de insanların kıtlıktan çıkmış gibi standlara saldırıp tıkınmalarını şaşkınlıkla izledik. Neredeyse her ilden plakanın yer aldığı arabalı sokaklarda ilerlerken kendimize fotoğraf çekecek yer dahi bulamadık. Tek kelimeyle arabalardan nefret ediyoruuuuum. Bir de bazı insanların festival adı altında ticaret olayı cidden aşırı abartmaları çok can sıkıcıydı. Limonun kilosunu 50tl’den satan teyze hepimizi şaşırttı mesela. Artık limonu sıktıkça altın mı damlıyor almadığımız için bilemeyeceğiz.

Bir de bugün Alaçatı’da Starbucks’ın yeni açılan cafesini ziyaret edip,bahar temalı yeni kahvesini denedik. Bizi ağırlayan Starbucks pazarlama müdürü Dilruba Hanım’a  yeniden herşey için teşekkür ederiz. Ayrıca bahar temalı, pembiş çiçekli mug’larda beni benden aldı. Gerisi mi? Ay yoruldum… Resimler anlatsın derim… 🙂

Yarın vaktiniz varsa gidin çünkü festivalin son günü, herkese mutlu ve keyifli bir haftasonu dilerim.

Sevgiler,

S.

get the look – stil parçaları;

jumper: HM

bag: Chloe

necklace: mildjewelry

dress: Stradivarius -old-

socks:çokmel beşiktaş

boots:Zara’16 w

watch: Daniel Wellington (new season) indirimli almak isterseniz size özel %15 indirim sağlayacak kodu kullanabilirsiniz. here/burada

bracelets: here/burada

kod: wantthefashion 

...

Yorumu Doğrula *

Recommended Posts
Want The Fashion Contact

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.